درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سعدآباد عوامل درد و خونریزی هموروئید را به بهترین نحو مطلوب درمان می کند. هموروئید افتراقی یکی دیگر از شاخه های هموروئید است که تقریباً 10 میلیون نفر در سال با آن دست و پنجه نرم می کنند.بگذارید بیشتر در مورد هموروئید افتراقی صحبت کنیم،فرض شما هموروئید دارید و با تشخیص و درمان نادرست خود ناراحتی‌های مقعدی و روند بهبودی خود را طولانی تر کرده اید به علاوه اینکه فرصتی برای پیشرفت سرطان‌های جدی را فراهم کرده اید.

هموروئید افتراقی اغلب به دلیل خود تشخیصی نادرست رخ می دهد،به همین دلیل همیشه باید با یک دکتر متخصص هموروئید مشورت کنید که بتواند تشخیص و درمان درست هموروئید را دهد.

تشخیص علائم بواسیر

چطور علائم هموروئید افتراقی یا نادرست را تشخیص دهیم؟

یکی از علائم اولیه هموروئید خونریزی مقعدی است.اگر متوجه خون در توالت یا روی دستمال توالت خود همراه با خارش، درد یا ناراحتی شدید به وجود هموروئید شک کنید.
اگر متوجه پارگی های پوستی به همراه درد و خارش در اطراف مقعد خود شدید،به احتمال زیاد ناشی از شقاق مقعدی است نه بواسیر.که اغلب در اثر حرکات مزاحم روده مانند یبوست یا اسهال ایجاد می شود.

گاهی اوقات عفونت در ناحیه مقعد با هموروئید اشتباه گرفته می شود درحالی که در بسیاری از هموروئیدها،آبسه ها بسیار دردناک هستند.این عارضه در درجه اول افراد بین 20 تا 40 سال را تحت تاثیر قرار می دهد و در مردان شایع تر از زنان است.

فیستول مقعدی نیز ممکنه با بواسیر اشتباه گرفته شود زیرا ممکن است چرک یا خون نشت کند.این وضعیت همچنین باعث ورم،درد و تحریک می شود. بیماری التهابی روده،کولیت اولسراتیو،بیماری کرون و سایر مشکلات التهابی روده ممکنه به جای هموروئید اشتباه گرفته شود.از علائم این بیماری شامل درد و خونریزی باشد.

علائم IBD نیز به اشتباه هموروئید تلقی می شود،بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری التهابی شقاق و آبسه را نیز تجربه می کنند و فکر می کنند هموروئید است. زگیل تناسلی یا زگیل مقعدی نیز مانند هموروئید است،زیرا توده‌ای متورم در ناحیه رکتوم ایجاد می شود و سبب خارش یا خونریزی می شود.

تومورهای روده بزرگ،رکتوم یا مقعد نیز مشابه علائم هموروئید است.گاهی اوقات این تومورها خوش خیم هستند،اما می توانند بدخیم نیز باشند. بنابراین، تشخیص صحیح بسیار مهم است. علائم سرطان کولورکتال و مقعد را نیز می توان به راحتی با علائم هموروئید اشتباه گرفت.برای مثال سرطان مقعد با خارش،خونریزی،توده متورم،درد یا ناراحتی تظاهر می کند. بیماران در 80 درصد موارد سرطان روده بزرگ را با هموروئید اشتباه می گیرند.

مهم ترین علائم نشان دهنده هموروئید

کنترل علائم هموروئید بسیار مهم است. به همین دلیل اغلب توصیه می شود مقدار فیبر را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. سبزیجات و میوه ها، به ویژه میوه های با پوست، راه بسیار خوبی برای افزایش مقدار فیبر مصرفی شما هستند. غذاهای حاوی سبوس و جو، مانند غلات سبوس دار یا بلغور جو دوسر نیز دارای فیبر هستند. همچنین باید هر روز مایعات کافی دریافت کنید.

زیرا دریافت مایعات کافی،مدفوع را نرم‌تر می‌کند و البته یکی از بهترین راه ها ورزش هایی از قبیل پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری،ایروبیک یا هر شکل دیگری از ورزش هایی که به سلامت روده بزرگ کمک می‌کند. شما باید به دنبال درمان علائم هموروئید باشید اگر علائم زیر را داشته باشید:

  • شما برای اولین بار خونریزی مقعدی دارید.
  • خونریزی شدید مقعدی داشته باشید.
  • در مدفوع خود خون می بینید.
  • سایر علائم هموروئید مانند درد، فشار، خارش و سوزش را دارید که پس از چند روز با مراقبت های خانگی خوب نمی شود.
  • علائم هموروئید را همراه با علائم دیگری مانند تب،کاهش وزن، درد شکم تجربه کرده باشید.

چطور باید بفهمم به همورئید از تشخیص افتراقی برای هموروئید جلوگیری کرد؟

از آنجایی که تشخیص افتراقی برای بیماری هموروئید ممکن است درمان نامناسب را برای شما رقم بزند پزشک با استفاده از روش های زیر بواسیر را در مطب تشخیص می دهد :

• معاینه دیجیتال رکتوم : قرار دادن انگشت در راست روده به منظور احساس بافت ملتهب.
• معاینه بصری : قرار دادن آنوسکوپ ، در رکتوم به منظور مشاهده بافت.

مرکز درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سعدآباد

پس از تشخیص افتراقی هموروئید،اگر معلوم شود که هموروئید دارید، بدون معاینه نخواهید ماند. علاوه بر این، هرچه زودتر برای جراحی هموروئید با لیزر در سعدآباد به مرکز درمانی ما مراجعه کنید درمان آسان تر خواهد بود .

مرکز درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سعدآباد
مرکز درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سعدآباد

چگونه مرکز تخصصی لیزر هموروئید در تشخیص هموروئید به شما کمک می کنیم؟

مرکز درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سعدآباد ما در اولین گام،با شما در مورد علائم تان صحبت می کند.بیشتر اوقات،پزشکان ما در مرکز تخصصی لیزر هموروئید با دیدن نشانه های هموروئید سریعا آنها را درمان می کنند. در هر صورت نباید علائم هموروئید را نادیده بگیرید،کمک های زود هنگام کمک نه تنها می تواند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد،بلکه مشکلات بالقوه سلامتی شما را با سرعت و ایمن قابل تشخیص و درمان است.

منابع مقاله جراحی هموروئید با لیزر در سعدآباد

  • https://www.adlermicromed.com/hemorrhoids-differential-diagnosis/
  • https://www.everydayhealth.com/digestive-health/is-it-hemorrhoids-or-something-else.aspx
  • https://www.medstarhealth.org/blog/is-it-hemorrhoids
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *