جالب است بدانید لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر نوعی جراحی برای درمان بواسیر است که به صورت سرپایی بین ۱۵ دقیقه تا ۴۵ دقیقه در یک جلسه انجام می شود . یکی از مهمترین مزایای جراحی هموروئید با لیزر در ستاری عدم بستری شدن در بیمارستان و نیاز به پانسمان داخلی است.

راه های تشخیص و درمان هموروئید

یکی از روش های درمانی جدید و نسبتا ناشناخته ای که مزایای بیشتری نسبت به جراحی بواسیر سنتی دارد، جراحی هموروئید با لیزر در ستاری است. یکی از بزرگترین مزایای درمان هموروئید با لیزر در ستاری، درمان سرپایی و حداقل درد و خونریزی است، بنابراین می توانید پس از لیزر هموروئید به زندگی خود ادامه دهید.

راه های تشخیص و درمان هموروئید
راه های تشخیص و درمان هموروئید

راستی چیزی درباره غده هموروئید می دانید ؟

نوعی تورم و التهاب ناشی از کشیده شدن دیواره وریدهای انتهای راست روده و مقعد که می تواند باعث بیرون زدگی مقعد شود، هموروئید یا هموروئید نامیده می شود. به آن بیماری هموروئید می گویند. لیزر هموروئید این بیماری به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می شود و برای درمان هموروئیدهای کوچک و بزرگ مناسب است.

دکتر درمان بواسیر همچنین برای بی حس کردن بیمار داروهای آرامبخش تزریق می کنند. برای آشنایی بیشتر با درمان و جراحی هموروئید با لیزر در ستاری در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ترس و خجالت هموروئید را کنار بگذارید و همین حالا هموروئید خود را با لیزر درمان کنید. بد نیست بدانید که تقریباً همه افراد حداقل یک بار در زندگی خود به این بیماری مبتلا می شوند، نگرانی شما را درک می کنیم و به همین دلیل است که بیماران زن توسط متخصصان زن و بیماران مرد توسط متخصصان مرد معاینه و درمان می شوند. درمان می شوند پس جای نگرانی نیست

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در ستاری

درمان لیزر بواسیر برای افراد مبتلا به هموروئید درجه سوم و چهارم یا هموروئید خونی توصیه می شود. لازم به ذکر است که بهترین و موثرترین روش برای هموروئیدهای بیرون زده و خونی لیزر هموروئید می باشد. علاوه بر این، این روش راحت‌تر بوده و عوارض و خونریزی کمتری دارد زیرا لیزر به خودی خود رگ‌های خونی را ترمیم می‌کند و شکل مقعد می‌تواند تا 90 درصد به حالت اولیه بازگردد.

علت ایجاد بیماری هموروئید

عوامل مختلفی باعث بروز این بیماری در زنان و مردان می شود که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

  1. اسهال: انبوه یا بواسیر ممکن است پس از موارد اسهال مزمن ایجاد شود.
  2. ژنتیک: برخی افراد تمایل به بواسیر و به ویژه چاقی را به ارث می برند:
  3. چاقی: چاقی ناشی از رژیم غذایی نامناسب می تواند باعث ایجاد توده یا توده شود.
  4. یبوست مزمن: زور زدن برای حرکت مدفوع فشار بیشتری بر دیواره رگ های خونی وارد می کند.
  5. بلند کردن اجسام سنگین: بلند کردن مکرر اجسام سنگین می تواند باعث هموروئید شود.
  6. نشستن زیاد: نشستن طولانی مدت، به خصوص روی توالت، می تواند باعث ایجاد هموروئید شود.
  7. بارداری: بیشتر در زنان باردار اتفاق می افتد زیرا وریدهای روده بزرگ تحت فشار قرار می گیرند و با بزرگ شدن رحم برآمده می شوند.

جراحی و عمل بواسیر و لیزر درمانی

ابتدا ناحیه مورد نظر با تزریق آرام بخش بی حس می شود. سپس بافت های ناحیه بواسیر سوخته و سایر بافت های آسیب دیده با اشعه لیزر ترمیم می شوند. لیزر هموروئید به دلیل حداقل تهاجم، ظرافت و دقت مورد استقبال بیماران قرار گرفته و از سایر روش های درمانی گران قیمت پیشی گرفته است.

در حال حاضر بهترین و کارآمدترین روش در درمان مشیمیه، لیزر درمانی است که توسط بسیاری از کلینیک های تخصصی در کشورمان انجام می شود و هزینه درمان با توجه به بیمه و کلینیک متفاوت است و نسبت به جراحی هزینه زیادی دارد.

جراحی و عمل بواسیر و لیزر درمانی
جراحی و عمل بواسیر و لیزر درمانی

 

کلام پایانی

ما سعی کردیم شما را با حداقل موارد این بیماری و روش های درمانی آن آشنا کنیم تا با اطمینان و بدون ترس در درمان خود موفق شوید و خود را به دست متخصصان ما بسپارید.

ممکن است بیمار در دوران نقاهت پس از جراحی هموروئید با لیزر در ستاری دچار مشکل ادرار شود. علت این مورد مربوط به التهابی است که در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود و یا مربوط به کشش هایی است که در عضلات لگن بیمار ایجاد شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *