جراحی هموروئید با لیزر در ستارخان | تا حالا فکر کرده اید که غده هموروئید چیست و چگونه درمان می شود؟ بواسیر غدد مخاطی هستند که از موهای سیاهرگی کوچک و ظریف و بافت‌های فیبری عضلانی لغزنده و لزج و سیاهرگ‌های کوچک و بسیار حساس تشکیل شده‌اند که در کنار مقعد و عضلات قدامی، راست و خلفی قرار دارند، اما درمان و جراحی هموروئید لیزر در ستارخان چه چیزی را در ذهن شما تداعی می کند؟

هموروئید چیست؟

غدد هموروئید بخشی از مکانیسم نظارت و کنترل دفع گوارشی هستند و جزء ذاتی آنورکتال هستند که در همه افراد وجود دارد. به همین دلیل تنها در صورت مشاهده بواسیر در بیمار نیاز به درمان و مراقبت است. به زبان ساده تر به انقباض و بزرگ شدن وریدهای این غده در نوک مقعد هموروئید می گویند و در این مقاله قصد داریم شما را با جراحی هموروئید با لیزر در ستارخان آشنا کنیم.

بیماری هموروئید چیست؟

در هنگام یبوست رگ های انتهایی دستگاه گوارش منبسط و ملتهب می شوند و این عامل اصلی ایجاد بواسیر یا انبوهی است که اغلب با لیزر درمانی و جراحی هموروئید در ستارخان برطرف می شود و این عمل امکان پذیر است. بدون درد و خونریزی. سه علت هموروئید وجود دارد و باید بدانید که هموروئید به دلایل مختلفی ایجاد می شود:

  • فشار زیاد و حرکت اجسام سنگین
  • فشار داخلی در شکم و عضلات تحتانی
  • یبوست و بیماری های گوارشی

این دلایل ساده اما رایج عامل التهاب بواسیر هستند و صرفاً در اثر فشار شدید و به اصطلاح تلاش یا فشار داخل بدن از جمله شکم و نخاع یا اجابت مزاج ایجاد می شوند.

انواع مختلفی از هموروئید

دو نوع هموروئید خارجی و داخلی وجود دارد که هر کدام به اختصار توضیح داده می شود:

هموروئید خارجی

در زیر عضله دندانه دار قرار گرفته و توسط غشایی در اطراف و بالای مقعد پوشیده شده است. ترومبوز به معنای سخت شدن خون در سیاهرگ های هموروئیدی است که باعث تحریک بی مورد بیمار می شود، بنابراین پیشنهاد می شود در اسرع وقت به پزشک متخصص هموروئید مراجعه کرده و لیزر درمانی و جراحی هموروئید با لیزر در ستارخان را انجام دهید.

هموروئید داخلی

بالای عضله سراتوس قرار دارد و اعصاب کمتری در این ناحیه وجود دارد، بنابراین در صورت باقی ماندن بواسیر در داخل این ناحیه، احتمال تحریک کاهش می یابد و علاوه بر درد، خونریزی نیز ایجاد می شود. بواسیر داخلی با توجه به درجه بیرون زدگی به چهار ردیف تقسیم می شود.

  • درجه 1: در این حالت بواسیر داخل کانال عضلانی است، بنابراین اساساً بیمار مبتلا به این نوع هموروئید هنگام دفع خونریزی می کند.
  • درجه 2: بواسیر در هنگام اجابت مزاج از مقعد خارج می شود و پس از مدتی با انقباض مقعد به بافت های خود باز می گردد.
  • درجه 3: بواسیر در هنگام اجابت مزاج خارج می شود اما با انقباض مقعد دوباره به داخل برنمی گردد و بیمار باید بواسیر را به داخل خود هدایت کند.
  • درجه 4: در این حالت هموروئید همیشه بیرون و قابل توجه است و نمی توان آن را به داخل هدایت کرد.

این ها همه انواع هموروئید داخلی هستند که باید در مورد درمان و جراحی بواسیر با لیزر بدانید، اما نوع دیگری هم وجود دارد که سخت تر است، ترکیبی است:

در پوزیشن عضله دندانه دار در دو طرف خط دندانه ای تشکیل شده و دارای مشخصات انواع داخلی و خارجی می باشد، در بواسیر مرکب یا بزرگ و علامت دار لیزر درمانی و جراحی هموروئید بسیار ضروری است و باید مراجعه شود. در اسرع وقت به کینیک ماه درمان مراجعه کنید.

جراحی هموروئید با لیزر در ستارخان

در حال حاضر جراحی هموروئید با لیزر در ستارخان با دستگاه لیزر، بهترین انتخاب برای بیماران است. در این روش نیازی به شب مانی در بیمارستان نیست و جراحی لیزری چند دقیقه بدون درد و خونریزی انجام می شود که خوشبختانه این مرکز به داشتن این فناوری شهرت دارد.

این جراحی سالهاست که به ایران معرفی شده و متخصصان صاحب نام توانسته اند از مراکز معتبر خارجی و داخلی مجوز دریافت کرده و شروع به فعالیت کنند، پس نگران نباشید زیرا جراحی هموروئید با لیزر در ستارخان در دسترس است.

جراحی هموروئید با لیزر در ستارخان

نقاهت پس از درمان بواسیر با لیزر در ستارخان

برای جلوگیری از عفونت، پانسمان زخم خود را به طور منظم عوض کنید و برای جلوگیری از یبوست و فشار بر زخم ها، مصرف فیبر را در رژیم غذایی خود افزایش دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *