چرا امروزه درمان و جراحی هموروئید با لیزر در ساعی ذهن همه را به خود مشغول کرده است؟ در پاسخ به این سوال که درمان بواسیر  این روزها ذهن همه را به خود مشغول کرده است، باید بگوییم که درمان آن به روش درمان بستگی دارد. اما به طور کلی اگر تصمیم دارید بواسیر خارجی و داخلی خود را با لیزر درمان کنید، زمان درمان کمتر از یک ساعت است و در برخی موارد ممکن است جراحی تا دو ساعت طول بکشد.

اما باید در نظر داشت که بعد از جراحی لیزر نیازی به ماندن در کلینیک نیست. در شرایطی که بعد از جراحی باشد. باید توجه داشته باشیم که این جراحی نیز پس از درمان نیاز به محافظت دارد. در مقاله “جراحی هموروئید با لیزر در ساعی” با ما همراه باشید.

معرفی بیماری بواسیر و راه های تشخیص آن
معرفی بیماری بواسیر و راه های تشخیص آن

هموروئید چیست ؟

انعقاد عروق غدد اطراف و اطراف مقعد که کار دفع را برای بیمار طاقت فرسا می کند و اغلب با سوزش و درد همراه است، بیماری هموروئید نامیده می شود. اگر وریدهای داخل مقعد ملتهب باشد به آن بواسیر یا بواسیر داخلی می گویند و اگر عاری از مقعد باشد به آن هموروئید خارجی می گویند.

این یکی از شایع ترین بیماری های مقعد است که حداقل نیمی از افراد در طول زندگی خود در یک دوره زمانی به آن مبتلا می شوند. با این حال، افراد در هر سنی، به عنوان مثال، کودکان، نوجوانان، بزرگسالان جوان و بزرگسالان نیز می توانند به هموروئید مبتلا شوند.

نگران نباشید اینجا هستیم تا در مورد درمان و جراحی هموروئید با لیزر در ساعی صحبت کنیم. البته با در دسترس بودن روش های قطعی برای درمان بواسیر داخلی مانند لیزر هموروئید جای نگرانی در مورد این عوارض وجود ندارد.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در ساعی

از آنجایی که هیچ دارو، پماد و روش های درمان خانگی بواسیر موثر نخواهد بود و نمی تواند این غدد ملتهب را به حالت اولیه بازگرداند، بیماران باید از روش های تهاجمی تری مانند هموروئید لیزری یا استفاده از جراحی هموروئید برای درمان بواسیر استفاده کنند. سعی کنید آن را حذف کنید، که این فعالیت را برای شما آسان تر می کند. در این موارد این بیماری تنها راه انسداد این زائده ها و بیرون راندن آنها از مقعد است.

در روش جراحی هموروئید با لیزر در ساعی، غده به طور جامع و با بیهوشی برداشته می شود و بیمار احساس درد، سوزش و خونریزی نمی کند. از طرفی قبل از آمدن دکتر بواسیر بدن فرد کاملا پوشیده شده و قسمتی که قرار است لیزر شود برداشته می شود. در این مراحل بیمار باید به پشت بخوابد تا عمل به راحتی انجام شود.

نقاهت پس از جراحی هموروئید با لیزر در ساعی

بیمار باید سعی کند تا حد امکان از سختی مدفوع خودداری کند. خوردن یک رژیم غذایی سالم با غذاهای پر فیبر می تواند به نرم شدن مدفوع کمک کند. اکثر غلات، از جمله موسلی (یک صبحانه آماده حاوی غلات کامل ، ویتامین های گروه B، میوه های خشک و آجیل ) ، برنج و نان قهوه ای و ماکارونی ، آلو و سایر میوه ها و سبزیجات غذاهای پرفیبر هستند.

دوره پس از جراحی هموروئید با لیزر در ساعی

در اغلب موارد پس از جراحی لیزر معمولاً بیماران مجبور به انجام کارهای زیادی نیستند ، اما باید مراقب سلامت گوارش خود باشند تا دچار خشکی و عوارض گوارشی نشوند. بهتر است به مدت 4 ماه به شرایط ذکر شده توجه کنید و به سلامت خود توجه کنید .

استفاده از داروهای آرام بخش، استفاده از فیبرها و انواع ویتامین ها و پروتئین ها مانند میوه ها، نوشیدن آب فراوان، حمام زیاد، پوشیدن لباس مناسب، ورزش و حرکت لازم و استفاده از دارو و پماد برای آرامش و اصلاح یکی از روش های خودمراقبتی بعد از لیزر درمانی هموروئید است، بنابراین توصیه می شود پس از درمان بیماری بواسیر و جراحی، تمامی این نکات را رعایت کنید تا دوران نقاهت آسانی داشته باشید .

دوره پس از جراحی هموروئید با لیزر در ساعی
دوره پس از جراحی هموروئید با لیزر در ساعی

اگر از آن دسته افرادی هستید که از درمان و جراحی می ترسید و یا نگران عمل و . . . هستید این مقاله را برای کمک به آرامش و اطمینان شما در انجام این روش نوشتیم و همانطور که قبلا گفته شد لیزر درمانی و جراحی هموروئید در ساعی بهترین روش درمانی فعلی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *