جراحی هموروئید با لیزر در سازمان برنامه | هموروئید بخشی از مکانیسم نظارت و کنترل دستگاه گوارش است و بخشی ذاتی از آن است که در همه افراد وجود دارد. به همین دلیل درمان و مراقبت تنها در صورت مشاهده هموروئید در بیمار ضروری است. به زبان ساده تر به انقباض و گشاد شدن وریدهای این غده در انتهای سمت مقعد، هموروئید می گویند و در این مقاله قصد داریم شما را با جراحی هموروئید با لیزر در سازمان برنامه آشنا کنیم.

انواع بواسیر و راه درمان آن
انواع بواسیر و راه درمان آن

انواع بواسیر

نوع خارجی

زیر عضله دندانه دار است و با پوسته ای در اطراف و روی مقعد پوشیده شده و با کشیدن ورید دقیق در این ناحیه در صورت ترومبوز بواسیر باعث سوزش بسیار شدید می شود. ترومبوز به معنای سفت شدن خون در داخل رگ های هموروئیدی است که باعث تحریک بی مورد بیمار می شود، بنابراین پیشنهاد می شود در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرده و درمان لیزری و جراحی هموروئید در سازمان برنامه (شمالی و جنوبی) را مد نظر قرار دهد.

نوع داخلی

قسمت فوقانی عضله دندانه دار است و اعصاب کمتری در این ناحیه وجود دارد، بنابراین اگر بواسیر در این ناحیه بماند، احتمال تحریک کاهش می یابد و خونریزی بیشتر از درد قابل مشاهده است. بواسیر داخلی با توجه به درجه بیرون زدگی به چهار ردیف تقسیم می شود.

  • ردیف 1 : در این حالت هموروئید داخل کانال عضلانی است، بنابراین اساساً بیمار مبتلا به این نوع هموروئید هنگام دفع خونریزی می کند.
  • ردیف 2 : بواسیر هنگام دفع از مقعد خارج می شود و پس از مدتی با انقباض مقعد خود به خود به بافت خود باز می گردد.
  • ردیف 3 : بواسیر در هنگام اجابت مزاج خارج می شود اما با انقباض مقعد به داخل برنمی گردد و بیمار باید بواسیر را به داخل خود هدایت کند.
  • ردیف 4 : در این حالت هموروئیدها همیشه بیرون و قابل توجه هستند و نمی توان آنها را به داخل هدایت کرد.
  • بواسیر ترکیبی: در موقعیت عضله دندانه دار یعنی در دو طرف خط دندانه دار ایجاد می شوند و متأسفانه ویژگی های هر دو نوع داخلی و خارجی بسیار ضروری است.

جراحی هموروئید با لیزر در سازمان برنامه

جراحی هموروئید با لیزر در سازمان برنامه دقت عمل جراحی را چند برابر می کند، اما از آنجایی که دستگاه جراحی گران است، در همه مراکز درمانی از آن استفاده نمی شود.

در حال حاضر درمان هموروئید با این دستگاه بهترین انتخاب برای بیماران است. در این روش نیازی به شب ماندن در بیمارستان نیست و جراحی هموروئید با لیزر در سازمان برنامه بین یک ربع تا نیم ساعت بدون درد و خونریزی انجام خواهد شد.

دلایل ساده ای که قبلا ذکر شد، شایع ترین علل التهاب بواسیر و ایجاد بیماری بواسیر به عبارت ساده در هنگام فشار بالا و به اصطلاح فشار داخل بدن از جمله شکم و نخاع یا اجابت مزاج در حین یبوست است. در یبوست، رگ های انتهایی دستگاه گوارش منبسط می شوند و ملتهب می شوند و این عامل اصلی بواسیر است که اغلب با درمان هایی مانند درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سازمان برنامه (شمالی و جنوبی) برطرف می شود.

بواسیر غدد زیر مخاطی هستند که حاوی شریان های ریز و بافت فیبری ماهیچه صاف و سیاهرگ های کوچکی هستند که در کنار مقعد قرار دارند. سه بواسیر در موقعیت چپ قرار دارند و در پهلو، راست و قدامی، راست و خلفی دیده می شوند، اما چه اتفاقی می افتد و چرا مردم به لیزر درمانی فکر می کنند؟ ما این دلایل را در مقاله “جراحی هموروئید با لیزر در سازمان برنامه” بررسی کرده ایم و امیدواریم مفید بوده باشد.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سازمان برنامه بصورت سرپایی
درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سازمان برنامه بصورت سرپایی

دلایل ایجاد بواسیر

  • ورزش زیاد و سنگین که از توانایی انسان خارج است
  • جابجایی وسایل سنگین و فشار داخلی شکم و عضلات تحتانی
  • یبوست و بیماری های گوارشی که باعث فشار می شود

کلام آخر

بعد از هر درمان و جراحی هموروئید با لیزر در سازمان برنامه، بیمار باید یک سری نکات را رعایت کند و در انجام آن کوتاهی نکند زیرا این دستورات و اقدامات تاثیر زیادی در روند بهبودی افراد دارد. بواسیر که جزو بیماری های مقعدی محسوب می شود از این قاعده مستثنی نیست و پس از درمان نیاز به رعایت دستورات و مراقبت های بعد از درمان بواسیر دارد که معمولاً قبل از درمان توسط پزشک متخصص هموروئید انجام می شود .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *