جراحی هموروئید با لیزر در زینبیه | ما نمی توانیم خواص درمانی فوق العاده لیزر بواسیر یا لیزر هموروئید با IRC را دست کم بگیریم. زیرا این دو ویژگی استثنایی باعث می شود که بیمار خونریزی زیادی ندارد و بهبود سریعتر زخم منجر به دوره نقاهت کوتاهتر می شود و درد بعد از عمل یک سوم جراحی سنتی است. انتقال بیماری های عفونی در حین جراحی صفر است و احتمال عفونت که یکی از علل درد بعد از جراحی است کاهش می یابد.

در جراحی هموروئید با لیزر در زینبیه، بیمار نیازی به پانسمان و مراقبت دقیق ندارد و علاوه بر جراحی بواسیر، سایر بیماری ها مانند شقاق مقعدی یا شقاق قابل درمان و عمل است ؛ خطر و میزان عود بعد از جراحی هموروئید با لیزر در زینبیه، نزدیک به صفر است و بیمار بازگشت سریع به کار و زندگی دارد، یعنی بدون بستری شدن و درمان سرپایی، عموماً بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی.

درمان قطعی بواسیر با لیزر
درمان قطعی بواسیر با لیزر

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در زینبیه

اکنون عصر پیشرفت های اخیر تکنولوژی و پزشکی، لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر بهترین و پیشرفته ترین روش درمان هموروئید یا بواسیر محسوب می شود. جالب است بدانید جراحی هموروئید با لیزر در زینبیه به دو روش انجام می شود:

لیزر درمانی IRC یا لیزر کم توان مادون قرمز و لیزر پرقدرت دی اکسید کربن مورد استفاده در هموروئیدکتومی است و در این مقاله قصد داریم در مورد درمان و جراحی هموروئید با لیزر در زینبیه صحبت کنیم.

تفاوت بین لیزر درمانی و اسکالپل

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که تفاوت بین استفاده از لیزر هموروئید به جای تیغ یا حصار جراحی چیست؟ در واقع برش با لیزر پرقدرت با ظرافت و دقت بیشتری انجام می شود. در نظر داشته باشید که مهارت جراح و متخصص لیزر در استفاده از لیزرهای پرقدرت نیز بسیار مهم است.

جراحی با تیغ و چاقو جراحی خونریزی و التهاب زیادی دارد. بیمار ماه ها از عوارض و مشکلات این التهاب و خونریزی رنج می برد. اما این عوارض کمتر از جراحی چاقوی جراحی است این مزایای لیزر به بیمار این امکان را می دهد که دوره درمانی بسیار کوتاه تری را پشت سر بگذارد و سریعتر به کار و زندگی روزمره خود بازگردد.

لیزر کم توان یا IRC

لیزر هموروئید یک روش کم تهاجمی است. هر دو نوع لیزر کم مصرف و پرتوان در صورت استفاده در زمان و مکان مناسب برای انواع این بیماری قابل استفاده است. برای درمان هموروئید خفیف، می توانید از لیزر کم توان بدون جراحی یا برش بافت بهره مند شوید.

انواع بیماری های مقعدی را می توان با جراحی و هموروئیدکتومی با لیزر پرقدرت درمان کرد. زیرا این نوع لیزر فوق العاده نازک یا بسیار نازک است. بنابراین جایگزین مناسبی برای تیغه ها و کاترهای جراحی می باشد. لیزر جراحی به بافت های سالم اطراف آسیب نمی رساند، به همین دلیل استفاده از آن برای جراحی های بسیار ظریف و پیچیده توصیه می شود.

مهارت و تجربه جراح در استفاده از لیزر پرتوان در جراحی بسیار مهم است. در جراحی کوتر از تکنولوژی برق استفاده می شود اما در جراحی لیزر از تکنولوژی نور لیزر استفاده می شود. در جراحی، سر ورید برای کاهش خونریزی سوزانده می شود، در حالی که لیزر سر ورید را ترمیم می کند و از خونریزی جلوگیری می کند. این روش برای درمان و جراحی بواسیر با لیزر در زینبیبه استفاده می شود.

مراقبت از زخم بعد از جراحی هموروئید با لیزر در زینبیه

اگر بیماری بواسیر با لیزر قوی با جراحی برداشته شود، به طور کامل ناپدید می شود. به این روش هموروئیدکتومی لیزری می گویند . اما اگر روش درمانی شما لیزر درمانی بواسیر با لیزر کم توان باشد، غده برداشته نمی شود. در روش لیزر درمانی فقط محتوای داخل کیسه هموروئید که همان خون لخته شده است حل می شود و بواسیر کوچکتر می شود.

درمان لیزر هموروئید معمولاً گرانتر از جراحی لیزر معمولی است و اغلب در بیمارستان های دولتی انجام نمی شود. بنابراین هزینه لیزر هموروئید بسته به نوع لیزر، محل و امکانات کلینیک لیزر و تجربه و مهارت جراح و متخصص لیزر متفاوت است ؛ ما سعی کردیم شما را با کلیات این درمان آشنا کنیم تا در انتخاب خود به شما کمک کنیم.

درمان سرپایی بواسیر با لیزر در زینبیه تهران
درمان سرپایی بواسیر با لیزر در زینبیه تهران

اثربخشی و نتیجه هر جراحی به کیفیت دوره نقاهت بستگی دارد. بنابراین بیمار پس از جراحی هموروئید با لیزر در زینبیه باید دقت و احتیاط زیادی به خرج دهد تا بتواند با خیالی آسوده فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *