اکثر افراد اطلاعات کافی در مورد این بیماری ندارند به همین دلیل در مقاله زیر اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم تا با درمان و جراحی هموروئید با لیزر در زرگنده بیشتر آشنا شوید.

بیماری هموروئید

هر کسی که علائم هموروئید را داشته است می داند که باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند. به یاد داشته باشید که هموروئیدی که بر روده بزرگ و راست روده تأثیر می گذارد می تواند منجر به خونریزی مقعدی شود.

هموروئید وریدهای متورم در قسمت پایین مقعد و راست روده است . هنگامی که این رگ ها کشیده می شوند، تحریک می شوند. از آنجایی که این وضعیت با گذشت زمان بدتر می شود، پزشکان توصیه می کنند که به محض بدتر شدن وضعیت به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بیماری هموروئید و راه های تشخیص آن
بیماری هموروئید و راه های تشخیص آن

علائم شایع بیماری هموروئید (بواسیر)

هنگامی که به پزشک مراجعه می کنید و علائم خود را به او می گویید ، پزشک معاینه فیزیکی انجام می دهد و آزمایشات لازم را برای تأیید وجود یا عدم وجود بیماری تجویز می کند. این آزمایشات ممکن است شامل یک معاینه دیجیتال باشد و سپس نظر نهایی داده شود که اغلب منجر به لیزر درمانی و جراحی هموروئید می شود.

در بیشتر موارد، علائم مشابه عبارتند از: خونریزی بدون درد , خارش یا سوزش در مقعد , درد در مقعد , توده یا تورم در مقعد و نشت مدفوع
این علائمی که برای شما ذکر کردیم ممکن است نگران کننده به نظر برسند. اما جای نگرانی نیست و شما را تهدید نخواهد کرد. در این موارد باید با پزشک متخصص مشورت کنید تا درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در زرگنده به موقع برای شما انجام شود.

جراحی هموروئید با لیزر در زرگنده

در گذشته تنها راه درمان هموروئید تیغ جراحی بود و بیماران باید درد و سختی جراحی را تحمل می کردند. اما امروزه جراحی به عنوان روشی تقریبا منسوخ تلقی می شود و به ندرت پیش می آید که فردی خطر جراحی و عوارض آن را بپذیرد و در عصر کنونی درمان و جراحی هموروئید ، بالیزر در اولویت پزشکان و متخصصان قرار دارد.

مزایای جراحی هموروئید با لیزر در زرگنده

جراحی هموروئید با لیزر در زرگنده به صورت سرپایی در کلینیک لیزر بواسیر با بی حسی موضعی قابل انجام است و نیازی به بستری و استراحت مطلق نیست و فرد می تواند بلافاصله به محل زندگی خود بازگردد.

روش لیزری نیازی به بانداژ ندارد، انجام آن کمی زمان می برد، عوارضی مانند (بی اختیاری، عفونت و …) ندارد ، احتمال بازگشت هموروئید در روش لیزر بسیار کمتر است، وجود ندارد. آسیب به بافت های اطراف مقعد قابل انجام نیست و اینها از مزایای لیزر درمانی و جراحی هموروئید بود.

مزایای جراحی هموروئید با لیزر در زرگنده
مزایای جراحی هموروئید با لیزر در زرگنده

بهترین زمان مراجعه جهت درمان بواسیر

بیمار باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند. به یاد داشته باشید که سرطان روده بزرگ و رکتوم می تواند منجر به خونریزی مقعدی شود. هنگامی که به پزشک هموروئید مراجعه می کنید و علائم خود را به او می گویید، پزشک معاینه فیزیکی انجام می دهد و آزمایشات لازم را برای تأیید وجود یا عدم وجود بیماری تجویز می کند. این آزمایشات ممکن است شامل معاینه رکتوم دیجیتالی باشد و سپس نظر نهایی داده شود که اغلب منجر به لیزر درمانی و جراحی هموروئید می شود.

هزینه درمان بواسیر با لیزر در زرگنده

هزینه جراحی هموروئید با لیزر در زرگنده را نمی توان به طور دقیق تعیین کرد و معمولا پس از معاینه توسط متخصص هموروئید و تشخیص نوع و درجه بیماری مشخص می شود. قیمت های تعیین شده برای مراکز درمانی هموروئید در تهران نسبت به شهرستان ها کمی بالاتر است.

البته در مقایسه با هزینه های جراحی مانند هزینه های بستری، دوره نقاهت طولانی و مراقبت های بعد از عمل و احتمال عود بیماری. . . لیزر روشی مقرون به صرفه است.

دوره پس از درمان هموروئید با لیزر در زرگنده

در جراحی هموروئید با لیزر در زرگنده، بیمار یک شب استراحت می کند و روز بعد می تواند راه برود . با توجه به فیزیولوژی بدن بیمار و وسعت جراحی ، بین 3 تا 6 روز طول می کشد تا بتواند به کار خود بازگردد.

جالب است بدانید که بهبود زخم جراحی هموروئید با لیزر در زرگنده حدود یک هفته طول می کشد اما در روش سنتی ۲ ماه یا بیشتر طول می کشد . علاوه بر این، بیمار درد کمتری خواهد داشت . امید است از خواندن مقاله “جراحی هموروئید با لیزر در زرگنده” مطالب مفیدی آموخته باشید .

دوره پس از درمان هموروئید با لیزر در زرگنده
دوره پس از درمان هموروئید با لیزر در زرگنده
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *