جراحی هموروئید با لیزر در دژکام | شاید برای شما هم پیش آمده باشد که علت هموروئید چیست؟ بیماری هموروئید به چند دلیل رخ می دهد: ورزش و جابجایی وسایل سنگین و فشار داخلی شکم و عضلات تحتانی، یبوست و بیماری های گوارشی و . . .

این دلایل ساده اما شایع علت التهاب در غده بواسیر و ایجاد بواسیر به عبارت ساده در هنگام فشار زیاد و به اصطلاح زور زدن یا فشار داخل بدن از جمله شکم و نخاع و یا دفع مدفوع در هنگام یبوست است. . رگ های قسمت انتهایی دستگاه گوارش دچار انبساط و التهاب می شوند و این عامل اصلی بیماری هموروئید است که اغلب با درمان هایی مانند هموروئید جراحی با لیزر در دژکام برطرف می شود.

غدد بواسیر غدد زیر مخاطی شامل شریان های کوچک و ریز و بافت های فیبری عضلانی لغزنده و سیاهرگ های کوچک و بسیار کوچک هستند که به این ترتیب در سمت مقعد قرار می گیرند. سه غده هموروئید در موقعیت چپ قرار دارند و در پهلو، راست و قدامی، راست و خلفی یافت می شوند، اما چه اتفاقی می افتد و چرا مردم به فکر درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دژکام هستند؟ باید در ادامه مقاله “جراحی هموروئید با لیزر در دژکام” با ما همراه باشید.

هموروئید چیست؟ بهترین روش درمان بواسیر بصورت قطعی
بهترین روش درمان بواسیر بصورت قطعی

بیماری هموروئید

هموروئید بخشی از مکانیسم نظارت و کنترل دفع دستگاه گوارش است و بخشی ذاتی از آنورکتال است که در همه وجود دارد. به همین دلیل، تنها در صورت مشاهده بواسیر در بیمار، انجام درمان و مراقبت ضروری می شود. به زبان ساده تر به انقباض و گشاد شدن وریدهای این غده در انتهای سمت مقعدی هموروئید می گویند و در این مقاله قصد داریم شما را با درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دژکام آشنا کنیم.

نوع (خارجی) : زیر عضله دندانه دار است و با پوسته ای در اطراف و روی مقعد پوشیده شده است و با رگ گیری دقیق در این قسمت اگر ترومبوز شود بواسیر سوزش بسیار شدید ایجاد می کند. ترومبوز به معنای سفت شدن خون داخل رگ های هموروئیدی است که باعث تحریک بی مورد بیمار می شود، بنابراین پیشنهاد می شود در اسرع وقت به پزشک مراجعه و نسبت به انجام درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دژکام اقدام شود.

نوع (داخلی) : بالای عضله دندانه دار است و اعصاب کمتری در این ناحیه وجود دارد، بنابراین اگر بواسیر داخل این ناحیه بماند، احتمال سوزش کاهش می یابد و خونریزی بیشتر از درد نمایان می شود. غده بواسیر داخلی با توجه به درجه بیرون زدگی به چهار ردیف تقسیم می شود.

  • درجه اول: در این حالت هموروئید داخل کانال عضلانی است، بنابراین اساساً بیمار مبتلا به این نوع هموروئید هنگام دفع خونریزی می کند.
  • درجه دوم: بواسیر هنگام دفع از مقعد خارج می شود و پس از مدتی با انقباض مقعد خود به خود به بافت خود باز می گردد.
  • درجه سوم: بواسیر در هنگام اجابت مزاج خارج می شود اما با انقباض مقعد به داخل برنمی گردد و بیمار باید بواسیر را به داخل خود هدایت کند.
  • درجه چهارم: در این حالت بواسیر همیشه بیرون و محسوس است و نمی توان آن را به داخل هدایت کرد.
  • هموروئید ترکیبی: در موقعیت عضله دندانه دار یعنی در دو طرف خط دندانه ای ایجاد می شود و متأسفانه ویژگی های هر دو نوع داخلی و خارجی را دارد. بسیار ضروری است.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دژکام

درمان بواسیر با لیزر دقت عمل جراحی را چند برابر می کند اما از آنجایی که دستگاه جراحی قیمت بالایی دارد در همه مراکز درمانی از آن استفاده نمی شود. در حال حاضر درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دژکام، بهترین انتخاب برای بیماران است. در این روش نیازی به بستری شدن شبانه در بیمارستان نیست و جراحی هموروئید با لیزر در دژکام بین یک ربع تا نیم ساعت بدون درد و خونریزی انجام خواهد شد.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دژکام
درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دژکام

سخن آخر

بیمار باید پس از انجام هر درمان یا جراحی هموروئید با لیزر در دژکام یک سری نکات را رعایت و انجام دهند و در انجام آن کوتاهی نکنند زیرا این دستورات و اقدامات تاثیر زیادی در روند بهبودی افراد دارد. بواسیر که از بیماری های مقعدی محسوب می شود نیز از این قاعده مستثنی نیست و پس از درمان نیاز به رعایت دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از درمان بواسیر دارد که معمولاً پزشک بواسیر قبل از درمان آن را تکمیل می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *