بیماری هموروئید چیست؟

جراحی هموروئید با لیزر در دولت (کلاهدوز) | انعقاد عروق غدد اطراف و اطراف مقعد که کار دفع را برای بیمار طاقت فرسا می کند و اغلب با سوزش و درد همراه است، بیماری هموروئید نامیده می شود. اگر وریدهای داخل مقعد ملتهب باشند به آن بواسیر یا بواسیر داخلی می گویند و اگر از مقعد عاری باشد به آن هموروئید خارجی می گویند.

این یکی از شایع ترین بیماری های مقعد است که حداقل نیمی از افراد در طول زندگی خود در یک زمان به آن مبتلا می شوند. این در حالی است که افراد در هر سنی، به عنوان مثال، کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان نیز ممکن است به هموروئید گیر کنند. نگران نباشید ما اینجا هستیم تا در درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دولت (کلاهدوز) حرف بزنیم . البته با در دسترس بودن روش های قطعی برای درمان بواسیر داخلی مانند لیزر هموروئید، جای نگرانی بابت این عوارض وجود ندارد.

درمان بواسیر و همورئید
درمان بواسیر و همورئید

چرا درمان بواسیر امروزه ذهن همه را مشغول کرده است؟

پاسخ به این سوال که درمان بیماری بواسیر این روزها ذهن همه را به خود مشغول کرده است ، باید بگوییم که درمان بستگی به روش درمان دارد . اما به طور کلی اگر تصمیم دارید بواسیر خارجی و داخلی خود را با لیزر درمان کنید، زمان درمان کمتر از یک ساعت است و در برخی موارد ممکن است جراحی تا دو ساعت طول بکشد. اما باید در نظر داشت که بعد از جراحی لیزر نیازی به ماندن در کلینیک نیست.

در شرایطی که بعد از جراحی باشد. باید توجه داشته باشیم که این جراحی نیز پس از درمان نیاز به محافظت دارد. در ادامه مقاله “درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دولت (کلاهدوز)” با ما همراه باشید.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دولت (کلاهدوز)

از آنجایی که هیچ دارو، پماد و روش‌های درمان خانگی بواسیر مؤثر نخواهد بود و نمی‌تواند این غدد ملتهب را به شکل اولیه خود بازگرداند، بیماران باید از روش‌های تهاجمی‌تری مانند هموروئید لیزری یا استفاده از جراحی هموروئید برای درمان هموروئید استفاده کنند. هدف از حذف آن، که این فعالیت را برای شما آسان می کند. در این موارد این بیماری تنها روشی برای انسداد این زائده ها و بیرون راندن آنها از مقعد است.

در این روش غده به صورت جامع و با بیهوشی برداشته می شود و بیمار دردی، سوزش و خونریزی احساس نمی کند. از طرفی قبل از آمدن پزشک بواسیر، بدن فرد کاملا پوشیده می شود و قسمتی که قرار است لیزر شود از آن خارج می شود. در این مراحل بیمار باید به پشت بخوابد تا عمل به راحتی انجام شود.

دوره نقاهت درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دولت (کلاهدوز)

در بیشتر موارد پس از جراحی لیزر معمولاً بیماران مجبور به انجام وظایف زیادی نیستند ، اما باید مراقب سلامت گوارش خود باشند تا دچار خشکی و عوارض گوارشی نشوند . بهتر است به مدت 4 ماه به شرایط ذکر شده توجه کنید و به سلامت خود توجه کنید.

  • استفاده از داروهای آرام بخش
  • استفاده از فیبرها و انواع ویتامین ها و پروتئین ها مانند میوه ها
  • نوشیدن آب فراوان
  • استحمام زیاد، پوشیدن لباس مناسب
  • ورزش و حرکت لازم و استفاده از دارو و مرهم برای آرامش و اصلاح

یکی از روش های خودمراقبتی بعد از لیزر درمانی، هموروئید است، بنابراین توصیه می شود پس از درمان بواسیر و جراحی هموروئید با لیزر در دولت (کلاهدوز)، تمامی این نکات را رعایت کنید تا دوران نقاهت آسانی داشته باشید.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از درمان و جراحی می ترسید و یا نگران عمل و … هستید، مقاله “جراحی هموروئید با لیزر در دولت (کلاهدوز)” را برای کمک به آرامش و اطمینان شما در انجام این روش نوشتیم و همانطور که قبلا گفته درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دولت (کلاهدوز) بهترین روش درمانی حال حاضر می باشد .

دوره نقاهت درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دولت (کلاهدوز)
دوره نقاهت درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دولت (کلاهدوز)

چند توصیه برای پس از جراحی هموروئید با لیزر در دولت (کلاهدوز)

بیمار بعد از جراحی هموروئید با لیزر در دولت (کلاهدوز)، باید سعی کند تا حد امکان از سختی مدفوع جلوگیری کند. خوردن یک رژیم غذایی سالم با غذاهای پر فیبر می تواند به نرم شدن مدفوع کمک کند . اکثر غلات ، از جمله موسلی (یک صبحانه آماده حاوی غلات کامل، ویتامین های گروه بی ، میوه های خشک و آجیل)، برنج و نان قهوه ای و ماکارونی، آلو و سایر میوه ها و سبزیجات غذاهای پرفیبر هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *