اگر برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که علت هموروئید چیست باید بگوییم بیماری بواسیر به چند دلیل ایجاد می شود :

  • ورزش بیش از حد و سنگین که خارج از توانایی انسان است.
  • جابجایی وسایل سنگین و فشار داخلی شکم و عضلات تحتانی.
  • یبوست و بیماری های گوارشی که باعث فشار شود.

هموروئید ( بواسیر ) چیست؟

هموروئید بخشی از مکانیسم نظارت و کنترل دستگاه گوارش است و بخشی ذاتی از آنورکتال است که در همه افراد وجود دارد. به همین دلیل درمان و مراقبت تنها در صورت مشاهده بواسیر در بیمار ضروری است. به زبان ساده تر به انقباض و گشاد شدن وریدهای این غده در انتهای سمت مقعدی هموروئید می گویند و در این مقاله قصد داریم شما را با لیزر درمانی و جراحی هموروئید آشنا کنیم.

نوع (خارجی): زیر عضله دندانه دار است و با پوسته ای در اطراف و روی مقعد پوشیده شده است و با رگ گیری دقیق در این قسمت در صورت ترومبوز شدن بواسیر باعث سوزش بسیار شدید می شود. ترومبوز به معنای سخت شدن خون داخل رگ های هموروئیدی است که باعث تحریک بی مورد بیمار می شود، بنابراین پیشنهاد می شود در اسرع وقت به پزشک مراجعه و نسبت درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دماوند اقدام شود.

نوع (داخلی): قسمت بالای عضله دندانه دار است و اعصاب کمتری در این ناحیه وجود دارد، بنابراین اگر بواسیر داخل این ناحیه بماند، احتمال تحریک کاهش می یابد و خونریزی بیشتر از درد قابل مشاهده است. بواسیر داخلی با توجه به درجه بیرون زدگی به چهار ردیف تقسیم می شود.

چند نوع هموروئید داخلی داریم؟

درجه اول: در این حالت هموروئید داخل کانال عضلانی است، بنابراین اساساً بیمار مبتلا به این نوع هموروئید هنگام اجابت مزاج خونریزی می کند.
درجه دوم: بواسیر هنگام دفع از مقعد خارج می شود و پس از مدتی با انقباض مقعد به خودی خود به بافت خود باز می گردد.

درجه سوم: بواسیر در هنگام اجابت مزاج خارج می شود اما با انقباض مقعد به داخل برنمی گردد و بیمار باید بواسیر را به داخل خود هدایت کند.

درجه چهارم: در این حالت بواسیر همیشه بیرون و قابل توجه است و نمی توان آن را به داخل هدایت کرد، اما بواسیر ترکیبی: در موقعیت عضله دندانه دار یعنی در دو طرف خط دندانه ای ایجاد می شود و متأسفانه ویژگی های هر دو نوع داخلی و خارجی بسیار ضروری است.

جراحی هموروئید با لیزر در دماوند
درمان هموروئید با لیزر در دماوند

مراحل جراحی هموروئید با لیزر در دماوند

درمان بواسیر با لیزر دقت عمل جراحی را چند برابر می کند، اما از آنجایی که دستگاه جراحی گران است، در همه مراکز درمانی از آن استفاده نمی شود. در حال حاضر درمان هموروئید با این دستگاه بهترین انتخاب برای بیماران است. در این روش نیازی به شب ماندن در بیمارستان نیست و جراحی هموروئید بالیزر بین یک ربع تا نیم ساعت بدون درد و خونریزی انجام خواهد شد.

دلایل ایجاد هموروئید چیست؟

دلایل ساده ای که پیش تر گفته شد متداول ترین علت التهاب غده هموروئیدی و ایجاد بواسیر به عبارت ساده در هنگام فشار بالا و به اصطلاح زور زدن یا فشار داخل بدن شامل شکم و نخاع یا دفع مدفوع در هنگام یبوست است . . . رگ های انتهایی دستگاه گوارش منبسط و ملتهب می شوند و این عامل اصلی بواسیر است که اغلب با درمان هایی مانند درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دماوند برطرف می شود.

غدد هموروئیدی غدد زیر مخاطی هستند که شامل شریان های کوچک و ریز و بافت فیبری ماهیچه صاف و سیاهرگ های کوچک و بسیار کوچک است که در کنار مقعد قرار دارند. سه غده هموروئید در موقعیت چپ قرار دارند و در پهلو، راست و قدامی، راست و خلفی یافت می شوند، اما چه اتفاقی می افتد و چرا مردم به فکر لیزر درمانی هستند؟ ما این علل را در این مقاله بررسی کردیم و امیدواریم مفید بوده باشد.

آخرین کلام
بعد از هر درمان یا جراحی بیمار باید یک سری نکات را رعایت کند و در انجام آن کوتاهی نکند زیرا این دستورات و اقدامات تاثیر زیادی در روند بهبودی افراد دارد. بواسیر که جزو بیماری های مقعدی محسوب می شود نیز از این قاعده مستثنی نبوده و پس از درمان نیاز به رعایت دستورات و مراقبت های بعد از درمان بواسیر دارد که معمولاً قبل از درمان توسط پزشک انجام می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *