جراحی هموروئید با لیزر در دلاوران | خواص درمانی و فوق العاده لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر با آی آر سی را نمی توانیم دست کم بگیریم . زیرا این دو ویژگی استثنایی لیزر منجر به موارد زیر می شود:

بیمار خونریزی زیادی ندارد و بهبود سریعتر زخم منجر به دوره نقاهت کوتاهتر می شود و درد بعد از عمل یک سوم جراحی سنتی است. انتقال بیماری های عفونی در حین جراحی صفر است و احتمال عفونت که یکی از علل درد بعد از جراحی است کاهش می یابد.

بیمار نیازی به پانسمان و مراقبت دقیق ندارد و علاوه بر جراحی بواسیر، بیماری های دیگری مانند شقاق مقعدی یا شقاق قابل درمان و جراحی است. خطر و میزان عود بعد از جراحی هموروئید لیزری نزدیک به صفر است و بیمار بازگشت سریع به کار و زندگی دارد، یعنی بدون بستری و درمان سرپایی، عموماً بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود.

بهترین روش درمان بواسیر بصورت قطعی
بهترین روش درمان بواسیر بصورت قطعی

درمان و جراحی هموروئید

در قرن جاری و عصر پیشرفت تکنولوژی و پزشکی اخیر لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر بهترین و پیشرفته ترین روش درمان بواسیر یا هموروئید محسوب می شود جالب است بدانید که لیزر هموروئید به دو روش انجام می شود:

لیزر درمانی IRC یا لیزر کم توان مادون قرمز و لیزر دی اکسید کربن پرقدرت که در هموروئیدکتومی استفاده می شود و ما در این مقاله قصد داریم در درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دلاوران صحبت کنیم.

لیزر کم توان یا به اختصار آی آر سی

لیزر هموروئید یک روش کم تهاجمی است. هر دو نوع لیزر کم مصرف و پرتوان در صورت استفاده در زمان و مکان مناسب برای انواع این بیماری قابل استفاده است. برای درمان هموروئید خفیف ، می توانید از لیزر کم توان بدون جراحی یا برش بافت بهره مند شوید. انواع بیماری های مقعدی را می توان با جراحی و هموروئیدکتومی با لیزر پرقدرت درمان کرد. زیرا این نوع لیزر فوق العاده نازک یا بسیار نازک است. بنابراین جایگزین مناسبی برای تیغه ها و کاترهای جراحی می باشد. لیزر جراحی به بافت های سالم اطراف آسیب نمی رساند ، به همین دلیل استفاده از آن برای جراحی های بسیار ظریف و پیچیده توصیه می شود.

مهارت و تجربه جراح در استفاده از لیزر پرتوان در جراحی بسیار مهم است. در جراحی کوتر از تکنولوژی برق استفاده می شود اما در جراحی لیزر از تکنولوژی نور لیزر استفاده می شود. در جراحی، سر ورید را با کوتر می سوزانند تا خونریزی کاهش یابد، در حالی که لیزر سر ورید را ترمیم می کند و از خونریزی جلوگیری می کند. این روش برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دلاوران استفاده می شود .

تفاوت بین لیزر درمانی و تیغ جراحی

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که تفاوت بین استفاده از لیزر هموروئید به جای تیغ یا حصار جراحی چیست؟ در واقع برش با لیزر پرقدرت با ظرافت و دقت بیشتری انجام می شود. در نظر داشته باشید که مهارت دکتر بواسیر و متخصص لیزر در استفاده از لیزرهای پرقدرت نیز بسیار مهم است.

جراحی با تیغ و چاقوهای جراحی خونریزی و التهاب زیادی دارد ؛ بیمار ماه ها از عوارض و مشکلات این التهاب و خونریزی رنج می برد ؛ با وجود این، این عوارض کمتر از جراحی با چاقوی جراحی است. همین مزایای لیزر به بیمار این امکان را می دهد که دوره درمان بسیار کوتاه تری را پشت سر بگذارد و سریعتر به کار و زندگی روزمره خود بازگردد.

مراقبت های لازم بعد از جراحی هموروئید با لیزر در دلاوران

اگر بواسیر با لیزر قوی با جراحی برداشته شود، به طور کامل از بین می رود. به این روش هموروئیدکتومی لیزری می گویند. اما اگر روش درمانی شما لیزر درمانی بواسیر با لیزر کم توان باشد، شمع برداشته نمی شود. در روش لیزر درمانی فقط محتوای داخل کیسه هموروئید که همان خون لخته شده است حل می شود و بواسیر کوچکتر می شود.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دلاوران، معمولاً گرانتر از جراحی لیزر معمولی است و اغلب در بیمارستان های دولتی انجام نمی شود. بنابراین هزینه لیزر هموروئید بسته به نوع لیزر، محل و امکانات کلینیک لیزر بواسیر و تجربه و مهارت جراح و متخصص لیزر متفاوت است.

مراقبت های لازم بعد از جراحی هموروئید با لیزر در دلاوران
مراقبت های لازم بعد از جراحی هموروئید با لیزر در دلاوران

حرف پایانی

ما در مقاله “جراحی هموروئید با لیزر در دلاوران” سعی کردیم شما را با کلیات لیزردرمانی هموروئید و مراقبت های بعد از عمل آشنا کنیم تا در انتخاب بهترین روش درمان به شما کمک کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *