درمان و معالجه بیماری هوروئید چگونه است؟

پاسخ به این سوال که درمان و معالجه بیماری هوروئید چگونه است این روز ها ذهن همه را درگیر کرده است باید بگوییم که معالجه به طرز درمانی بستگی دارد . ولی جمعاَ در صورتی که تصمیم دارید اقدام به درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دبستان درمان نمائید، فرصت درمان کمتر از یک ساعت می باشد و بعضی حالت ها جراحی می‌ تواند تا دو ساعت به طول انجامد.

اما باید در نظر داشت که بعد از جراحی هموروئید با لیزر در دبستان، نیازی به ماندن در درمانگاه وجود ندارد. اما پس از درمان و جراحی هموروئید با لیزر،  بایستی حواسمان باشد که این جراحی به محافظت های بعد از درمان هم نیاز دارد . در ادامه با ما همراه باشید .

نحوه درمان و معالجه بیماری هوروئید
نحوه درمان و معالجه بیماری هوروئید

بیماری بواسیر چیست؟

به انعقاد عروق غدد دور و اطراف مقعد که کار دفع را برای بیمار طاقت فرسا می نماید و اکثرا با سوزش و درد هم پا می باشد، بیماری هموروئید گفته میشود ؛ در صورتیکه رگ های درون مقعد ملتهب باشند به آن‌ها بواسیر یا هموروئید داخلی و اگر فارغ مقعد باشند به آنها هموروئید خارجی گفته می‌شود. از همه گیرترین بیماری های مقعدی است که حداقل نیمی از افراد یک وهله در طول زندگی خویش به آن مبتلا می گردند.

این در حالی است که اشخاص در هر سنی به عنوان مثال کودک ها ، نوجوان ها، جوان ها و بزرگسالان نیز ممکن است به هموروئید مبتلا شوند؛ نگران نباشید ما اینجاییم تا درباره درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دبستان صحبت کنیم ؛ البته با علم به در دسترس بودن روش های قطعی برای معالجه هموروئید داخلی مانند لیزر هموروئید ، جای نگرانی درباره این عوارض نمی باشد.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دبستان

از آنجایی که به هیچ عنوانً هیچ دارو ، پماد و رویه های خانگی یا این که گیاهی به منظور معالجه بیماری بواسیر تاثیرگذار نخواهد بود و می‌تواند این غده های ملتهب را به صورت اولیه خودش بازگرداند، بیماران باید از راه‌ های تهاجمی تری همچون هموروئید لیزری و یا این که به کار گیری از جراحی هموروئید به هدف از بین بردن‌ آن به کارگیری نمایند که درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دبستان این فعالیت را برای شما راحت می نماید. این بیماری در این مورد ها فقط روش گرفتگی این زائده ها و بیرون نمودن آنها از مقعد‌ میباشد.

در این روش غده به صورت جامع و با بی حسی‌ برداشته می‌شود‌ و مریض هیچ‌ نوع درد‌ ، سوختگی و خونریزی احساس‌ نخواهد کرد . از طرفی قبل‌ از رسیدن دکتر ، بدن‌ فرد‌ کاملا پوشانده خواهد شد و قسمتی که قرار است‌ عمل‌ لیزر بشود، خارج می ماند . در این گام ها بیمار‌ بایستی به پشت بخوابد تا عمل به راحتی انجام شود .

مراقبت های پس از جراحی هموروئید با لیزر در دبستان

در اکثر موارد پس از جراحی لیزر معمولاً بیماران مجبور به ادا وفور از وظایف نیستند ، ولی الزاماً باید از بهداشت گوارش‌ خویش نگهداری کنند تا از به وجود آمدن خشکی و عارضه های گوارشی خودداری کنند . خوب تر است‌ حالات گفته شده‌ را به مدت‌ 4 ماه به طور‌ کامل‌ مورد توجه قرار دهید و به بهداشت خویش توجه فرمایید .

  • استعمال آرام‌ بخش ها
  • استفاده از فیبر ها و انواع ویتامین و پروتئین از قبیل میوه ها
  • میل کردن آب به میزان فراوان
  • استحمام بسیار ، مصرف لباس‌ های مناسب
  • تمرین و حرکت لازم و استفاده‌ از دارو‌ و مرهم ها به منظور آرامش و اصلاح
مراقبت های پس از جراحی هموروئید با لیزر در دبستان
مراقبت های پس از جراحی هموروئید با لیزر در دبستان

موارد ذکر شده در بالا، از شیوه های خود مراقبتی پس از درمان هموروئید با لیزر در دبستان می باشد‌. پس پیشنهاد می شود پس از درمان و جراحی هموروئید تمام این نکات را رعایت کنید تا دوره نقاهت آسانی را پشت سر بگذارید.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که از درمان و جراحی ترس دارید یا نگرانی درباره نحوه عمل و . . ما این مقاله را برای شما نوشتیم تا در آرام کردن شما و اطمینان خاطر دادن به شما به منظور انجام دادن این عمل کمک کرده باشیم و همان طور که پیش تر گفته شد درمان و جراحی هموروئید با لیزر در دبستان بهترین روش درمان است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *