جراحی هموروئید با لیزر در خواجه نصیر و حقوقی | بیماری بواسیر به دلایل مختلفی رخ می دهد:

  • فشار بیش از حد و حرکت اجسام سنگین
  • فشار داخلی در شکم و عضلات تحتانی
  • یبوست و بیماری های گوارشی

این دلایل ساده اما رایج علت التهاب غده بواسیر و ایجاد بواسیر به عبارت ساده در هنگام فشارهای شدید و به اصطلاح تلاش یا فشارهای داخل بدن از جمله شکم و نخاع و یا اجابت مزاج است.

در طول یبوست رگ های قسمت انتهایی دستگاه گوارش دچار انبساط و التهاب می شوند و این عامل اصلی بیماری بواسیر یا هموروئید است که اغلب با درمان هایی مانند درمان و جراحی هموروئید با لیزر در خواجه نصیر و حقوقی برطرف می شود و به سادگی و بدون درد این عمل امکان پذیر است.

انواع بیماری همروئید یا بواسیر
انواع بیماری همروئید یا بواسیر

هموروئید یا بواسیر چیست؟

غدد هموروئید غدد مخاطی هستند که از موی رگ های کوچک و ریز و بافت های فیبری ماهیچه ای لغزنده و لزج و وریدهای کوچک و بسیار حساس تشکیل شده اند که در نتیجه در سمت مقعد قرار گرفته و ماهیچه های قدامی، راست و خلف ، اما درمان و جراحی هموروئید با لیزر در خواجه نصیر و حقوقی چه چیزی را به ذهن متبادر می کند؟ برای فهمیدن این درمان در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

غدد هموروئید بخشی از مکانیسم نظارت و کنترل دفع دستگاه گوارش هستند و بخشی ذاتی از آنورکتال است که در همه وجود دارد. به همین دلیل تنها در صورت مشاهده بواسیر در بیمار است که نیاز به درمان و مراقبت می شود. به زبان ساده تر به انقباض و بزرگ شدن وریدهای این غده در نوک سمت مقعد ، هموروئید می گویند و در این مقاله قصد داریم شما را درمان و جراحی همووئید با لیزر آشنا کنیم .

انواع بواسیر

بیماری بواسیر دو نوع خارجی و داخلی دارد که هر کدام به اختصار توضیح داده می شود :

هموروئید خارجی (خارجی)

در زیر عضله دندانه دار قرار دارد و با پوسته ای در اطراف و بالای مقعد پوشیده شده است و اگر ترومبوز شود، بواسیر احساس سوزش بسیار شدیدی ایجاد می کند. ترومبوز به معنای سفت شدن خون در سیاهرگ های هموروئید است که باعث تحریک بی مورد بیمار می شود، بنابراین پیشنهاد می شود در اسرع وقت به پزشک هموروئید مراجعه کرده و درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در خواجه نصیر و حقوقی را انجام دهید.

بواسیر داخلی

بالای عضله سراتوس قرار دارد و اعصاب کمتری در این ناحیه وجود دارد، بنابراین اگر بواسیر در داخل این ناحیه باقی بماند، احتمال سوزش کاهش می یابد و علاوه بر درد، خونریزی نیز رخ می دهد. غده بواسیر داخلی با توجه به درجه بیرون زدگی به چهار ردیف تقسیم می شود.

  • درجه 1: در این حالت هموروئید داخل کانال عضلانی است، بنابراین اساساً بیمار مبتلا به این نوع هموروئید هنگام دفع خونریزی می کند؛
  • درجه 2 : بواسیر هنگام دفع از مقعد خارج می شود و پس از مدتی با انقباض مقعد به بافت های خود باز می گردد.
  • درجه 3 : بواسیر در هنگام اجابت مزاج خارج می شود اما با انقباض مقعد به داخل برنمی گردد و بیمار باید بواسیر را به داخل خود هدایت کند ؛ درجه 4 : در این حالت بواسیر همیشه بیرون و محسوس است و نمی توان آن را به داخل هدایت کرد.

اینها همه انواع بواسیر داخلی هستند که باید برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر در خواجه نصیر و حقوقی بدانید ، اما نوع دیگری نیز وجود دارد که نوع سخت تری می باشد ترکیبی است :
در موقعیت عضله دندانه دار یعنی در دو طرف خط دندانه ای شکل می گیرد و دارای خصوصیات انواع داخلی و خارجی می باشد ، در بواسیر مرکب یا بزرگ و علامت دار جراحی هموروئید با لیزر در خواجه نصیر و حقوقی بسیار ضروری است و باید هر چه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنید.

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در خواجه نصیر و حقوقی بصورت سرپایی
درمان و جراحی هموروئید با لیزر در خواجه نصیر و حقوقی بصورت سرپایی

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در خواجه نصیر و حقوقی

در حال حاضر درمان و جراحی هموروئید با لیزر در خواجه نصیر و حقوقی با لیزر بهترین انتخاب برای بیماران است. در این روش نیازی به بستری شبانه در بیمارستان نیست و عمل هموروئید با لیزر بین یک پانزده تا سی دقیقه بدون درد و خونریزی انجام می شود که خوشبختانه مرکز تخصصی لیزر هموروئید از داشتن این تکنولوژی مفتخر است .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *