در دهه های اخیر لیزر هموروئید یا لیزر هموروئید بهترین و پیشرفته ترین روش درمان بواسیر یا هموروئید محسوب می شود. لیزر هموروئید به دو صورت انجام می شود:

  • لیزر درمانی آی ار سی یا لیزر کم توان مادون قرمز.
  • لیزر دی اکسید کربن پرقدرت مورد استفاده در روش هموروئیدکتومی.

ما در این مقاله قصد داریم در باره درمان و جراحی هموروئید ( بواسیر ) با لیزر در خاوران صحبت کنیم.

درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در خاوران

خواص درمانی و فوق العاده لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر با آی ار سی را نمی توان دست کم گرفت . زیرا این دو ویژگی لیزر منجر به موارد زیر می شود:

بیمار خونریزی زیادی ندارد و بهبود سریعتر زخم منجر به دوره نقاهت کوتاه‌تر می‌شود و درد بعد از عمل یک سوم جراحی سنتی را تشکیل می دهد ؛ انتقال بیماری های عفونی در حین جراحی صفر است و احتمال عفونت که یکی از علل درد بعد از عمل است کاهش می یابد . بیمار نیازی به پانسمان و مراقبت دقیق ندارد و در کنار جراحی هموروئید، بیماری های دیگری مانند شقاق مقعدی یا شقاق قابل درمان و جراحی است .

خطر و میزان عود بعد از جراحی هموروئید لیزری نزدیک به صفر است  وبیمار بازگشت سریعی به کار و زندگی دارد و این یعنی بدون بستری در بیمارستان و به صورت سرپایی، عموماً بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود.

لیزر خفیف یا irc  چیست ؟

لیزر هموروئید  روشی کم تهاجمی است. هر دو نوع لیزر کم توان و پرتوان در صورت استفاده به موقع و در مکان مناسب برای انواع این بیماری  قابل استفاده هستند.

برای درمان هموروئید خفیف، می توان از لیزر کم توان بدون جراحی یا برش بافت بهره مند شوید. انواع بیماری های مقعدی را می توان با جراحی و هموروئیدکتومی با لیزر پرقدرت درمان کرد. زیرا این نوع لیزر فوق العاده نازک یا بسیار نازک است. بنابراین جایگزین خوبی برای تیغه های جراحی و کاتر است. لیزر جراحی به بافت های سالم اطراف آسیب نمی رساند، به همین دلیل استفاده از آن برای جراحی های بسیار ظریف و پیچیده توصیه می شود.

مهارت و تجربه جراح در استفاده از لیزر پرتوان در جراحی بسیار مهم است. در جراحی کوتر از تکنولوژی برق استفاده می شود اما در جراحی لیزر از تکنولوژی نور لیزر استفاده می شود. در جراحی، سر رگ با کوتر سوزانده می شود تا خونریزی کاهش یابد، در حالی که لیزر سر رگ را ترمیم کرده و از خونریزی جلوگیری می کند این بهترین روشی است که در مزایای های درمان و جراحی هموروئید ( بواسیر ) با لیزر در خاوران مورد استفاده قرار میگیرد .

جراحی هموروئید با لیزر در خاوران
هزینه های جراحی هموروئید با لیزر در خاوران

مراقبت های بعد از جراحی و درمان با لیزر

اگر بواسیر با لیزر قوی تحت عمل جراحی قرار گیرد، به طور کامل برداشته می شود. به این روش هموروئیدکتومی لیزری می گویند. اما اگر روش درمانی شما لیزر درمانی بواسیر با لیزر کم توان باشد ، شمع برداشته نمی شود . در روش لیزر درمانی فقط محتوای داخل کیسه هموروئید که همان خون لخته شده است حل می شود و بواسیر کوچکتر می شود .

هزینه لیزر بواسیر هم معمولاً بیشتر از جراحی معمول با تیغ و کوتر است و اغلب در بیمارستان های دولتی انجام نمی شود. بنابراین هزینه لیزر هموروئید بسته به نوع لیزر، محل و امکانات کلینیک لیزر و تجربه و مهارت جراح و متخصص لیزر متفاوت است .

تفاوت های درمانی لیزر و تیغ جراحی

شاید برای شما هم سوال باشد که تفاوت بین استفاده از لیزر هموروئید به جای تیغ یا فنس جراحی چیست؟ در واقع برش با لیزر پرقدرت با ظرافت و دقت بیشتری انجام می شود. در نظر داشته باشید که مهارت جراح و متخصص لیزر در استفاده از لیزرهای پرقدرت نیز بسیار مهم است .

  • ضمن اینکه جراحی با تیغ و چاقوی جراحی خونریزی و التهاب زیادی دارد
  • بیمار ماه ها از عوارض و مشکلات این التهاب و خونریزی رنج می برد.
  • با وجود این، این عوارض کمتر از جراحی با تیغ و چاقوی جراحی است .

همین مزایا لیزر به بیمار این امکان را خواهد داد که دوره نقاهت بسیار کوتاه تری را پشت سر بگذارد و سریعتر به کار و زندگی روزمره خود بازگردد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *