درمان و جراحی هموروئید با لیزر در حشمت الدوله – جمالزاده

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در حشمت الدوله – جمالزاده
درمان و جراحی هموروئید با لیزر در حشمت الدوله – جمالزاده

جراحی هموروئید با لیزر در حشمت الدوله | عارضه ناخوشایند و دردناک بواسیر که حدود نیمی از جمعیت جهان در طول زندگی خود از آن رنج می برند، یک بیماری شایع مقعدی است که در انتهای رکتوم و مقعد ایجاد می شود ، بسیاری از مبتلایان از علائم و علل هموروئید بی اطلاع هستند و به همین دلیل هیچ اقدام درمانی انجام نمی دهند. در ادامه به بررسی جامع این بیماری، روش درمان و جراحی هموروئید با لیزر در حشمت الدوله – جمالزاده و جراحی درمان بواسیر و مزایا و معایب هر روش خواهیم پرداخت .

هموروئید چیست؟

هموروئید یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی است که نام انگلیسی و علمی آن هموروئید است. به طور کلی به تورم رگ ها و ورید های اطراف مقعد که معمولاً در اثر فشار روی آن ایجاد می شود، هموروئید یا هموروئید می گویند.

بیماری مقعدی هموروئید
بیماری مقعدی هموروئید

علائم شایع بیماری هموروئید

  • خونریزی از مقعد بعد از اجابت مزاج که گاهی بدون درد است .
  • درد در مقعد و احساس سوزش و خارش در مقعد
  • احساس دفع ناقص پس از هر بار اجابت مزاج
  • برآمدگی های گوشتی در اطراف کانال مقعدی
  • ترشح ترشحات چسبناک و بی رنگ پس از اجابت مزاج

البته صرف وجود هر یک از این علائم نمی تواند به طور قطع بگوید که بواسیر به سراغ شما آمده است، زیرا علائم آن بسیار شبیه به بیماری شقاق است. به همین دلیل هنگام مشاهده هر یک از علائم، بهتر است با پزشک بواسیر خود مشورت کنید و تشخیص قطعی به عهده او می باشد .

جراحی هموروئید با لیزر در حشمت الدوله – جمالزاده

ابتدا ترس از تیغ و چاقوی بواسیر یا جراحی هموروئید را فراموش کنید. روش های جدید بسیار پیشرفته ای در علم پزشکی ایجاد شده است که درمان هموروئید و بسیاری از بیماری های دیگر را کاملا متحول کرده است ؛ در روش لیزر هموروئید با تابش پرتو لیزر ، زائده های هموروئیدی حذف می شود و این درمان با حداقل درد و خونریزی انجام می شود .

امروزه مدرن ترین روشی که در جهان برای درمان قطعی هموروئید بدون جراحی استفاده می شود، تکنولوژی لیزر درمانی است. شاید تعجب کنید که بهترین پزشک برای انجام چنین کاری کیست و کجا باید مراجعه کرد پیشنهاد ما درمان و جراحی هموروئید با لیزر در حشمت الدوله – جمالزاده می باشد .

اگر هموروئید شما درجه ۱ یا ۲ داخلی است، لیزر هموروئید قطعا بهترین گزینه است ، هموروئید درجه اول فقط با خونریزی همراه است و هموروئید درجه دوم علاوه بر خونریزی، درد و برآمدگی نیز دارد.

اینها خفیف ترین درجات بواسیر هستند و با پرتودرمانی لیزر کاملاً از بین خواهند رفت ، اگر هموروئید شما درجه سوم یا چهارم است ، یعنی از انواع جدی تر، مشکل را می توان برای همیشه با لیزر برطرف کرد .

خود مراقبتی پس از درمان با لیزر

بواسیر معمولاً به دلیل سبک زندگی کم تحرک و رژیم غذایی نامناسب ایجاد می شود. پس برای اینکه بعد از لیزر دوباره دچار این بیماری نشوید، بهتر است نوشیدن آب فراوان، مصرف فیبر و حمام در آب گرم، توالت رفتن را در برنامه خود قرار دهید و از مواد شوینده حساسیت زا استفاده نکنید و رعایت این نکات ساده بعد از درمان و جراحی هموروئید با لیزر در حشمت الدوله – جمالزاده برای تکمیل درمان شما کافی است.

پس از جراحی هموروئید با لیزر در حشمت الدوله، باید منتظر درد کمی باشید . جراحی هموروئید مانند سایر جراحی ها نیازمند یک دوره نقاهت کوتاه مدت است . یعنی بیمار باید این مدت را با احتیاط کامل بگذراند تا دچار عفونت یا عود بیماری نشود ، در روز اول پس از عمل ، بیمار برای پوشیدن لباس و مراقبت های لازم در بیمارستان بستری می شود و در صورتی که بیمار درد زیادی داشته باشد ، مسکن به او تزریق می شود.

معمولاً دوره نقاهت بعد از جراحی هموروئید که طی آن بافت هموروئیدی با استفاده از تیغ جراحی برداشته می شود و برشی در آنجا ایجاد می شود، ۲ تا ۳ هفته است.

جراحی هموروئید با لیزر در حشمت الدوله
جراحی هموروئید با لیزر در حشمت الدوله

کلام آخر

ما سعی کردیم در این مقاله شما را با بیماری هموروئید و انواع درمان آن آشنا کنیم و امید واریم به اندازه کافی برای شما مفید واقع شده باشد و به شما در انتخاب درمان خود کمک کرده باشیم. اگر از بیماری هموروئید رنج می برید و به دنبال کلینیکی معتبر جهت درمان این بیماری هستید، ما به شما مرکز تخصصی لیزر هموروئید را معرفی می کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *