جراحی هموروئید با لیزر در جیحون | غدد هموروئید غدد زیر مخاطی هستند که از شریان های کوچک و ریز و بافت های فیبری ماهیچه ای لغزنده و وریدهای کوچک و بسیار کوچک تشکیل شده اند که در نتیجه در سمت مقعد قرار می گیرند. ماهیچه های قدامی، راست و خلفی، اما درمان و جراحی هموروئید با لیزر در جیحون چه چیزی را به ذهن متبادر می کند؟ برای فهمیدن این درمان در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

غدد هموروئید بخشی از مکانیسم نظارت و کنترل دفع دستگاه گوارش هستند و بخشی ذاتی از آنورکتال است که در همه وجود دارد. به همین دلیل تنها در صورت مشاهده بواسیر در بیمار است که نیاز به درمان و مراقبت می شود. به زبان ساده تر به انقباض و بزرگ شدن وریدهای این غده در نوک سمت مقعد، هموروئید می گویند و در این مقاله قصد داریم شما را با درمان و جراحی هموروئید با لیزر در جیحون آشنا کنیم .

شرایط درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در جیحون
شرایط درمان و جراحی هموروئید (بواسیر) با لیزر در جیحون

علل پیدایش بیماری بواسیر چیست ؟

بیماری بواسیر به دلایل مختلفی رخ می دهد: فشار بیش از حد و حرکت اجسام سنگین، فشار داخلی در شکم و عضلات تحتانی، یبوست و بیماری های گوارشی. این دلایل ساده اما رایج علت التهاب غده بواسیر و ایجاد بواسیر به عبارت ساده در هنگام فشارهای شدید و به اصطلاح تلاش یا فشارهای داخل بدن از جمله شکم و نخاع و یا اجابت مزاج است.

در طول یبوست رگ های قسمت انتهایی دستگاه گوارش دچار انبساط و التهاب می شوند و این عامل اصلی بیماری هموروئید است که اغلب با درمان هایی مانند درمان و جراحی همووئید با لیزر در جیحون برطرف می شود و به سادگی و بدون درد این کار امکان پذیر است.

جهت رزرو نوبت کلیک کنید

انواع بواسیر درونی و بیرونی

بیماری بواسیر دو نوع خارجی و داخلی دارد که هر کدام به اختصار توضیح داده می شود :

هموروئید خارجی : در زیر عضله دندانه دار قرار دارد و با پوسته ای در اطراف و بالای مقعد پوشیده شده است و اگر ترومبوز شود، بواسیر احساس سوزش بسیار شدیدی ایجاد می کند. ترومبوز به معنای سفت شدن خون در سیاهرگ های هموروئید است که باعث تحریک بی مورد بیمار می شود، بنابراین پیشنهاد می شود در اسرع وقت به پزشک متخصص بواسیر مراجعه کرده و درمان و جراحی هموروئید با لیزر در جیحون را انجام دهید.

بواسیر داخلی: بالای عضله سراتوس قرار دارد و اعصاب کمتری در این ناحیه وجود دارد، بنابراین اگر بواسیر در داخل این ناحیه باقی بماند، احتمال سوزش کاهش می یابد و علاوه بر درد، خونریزی نیز رخ می دهد. غده بواسیر داخلی با توجه به درجه بیرون زدگی به چهار ردیف تقسیم می شود.

  • ردیف 1: در این حالت هموروئید داخل کانال عضلانی است، بنابراین اساساً بیمار مبتلا به این نوع هموروئید هنگام دفع خونریزی می کند.
  • ردیف 2 : بواسیر هنگام دفع از مقعد خارج می شود و پس از مدتی با انقباض مقعد به بافت های خود باز می گردد.
  • ردیف 3 : بواسیر در هنگام اجابت مزاج خارج می شود اما با انقباض مقعد به داخل برنمی گردد و بیمار باید بواسیر را به داخل خود هدایت کند.
  • ردیف 4 : در این حالت بواسیر همیشه بیرون و محسوس است و نمی توان آن را به داخل هدایت کرد.

این ها همه انواع بواسیر داخلی هستند که باید برای درمان و جراحی هموروئید با لیزر بدانید، اما نوع دیگری نیز وجود دارد که ترکیبی است، در موقعیت عضله دندانه دار یعنی در دو طرف خط دندانه ای شکل می گیرد و دارای خصوصیات انواع داخلی و خارجی است، در بواسیر مرکب یا بزرگ و علامت دار جراحی هموروئید با لیزر در جیحون بسیار ضروری است و باید هر چه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنید. در این مقاله سعی شد با انواع بواسیر و درمان و جراحی هموروئید با لیزر در جیحون آشنا شوید.

درمان انواع بواسیر با لیزر در جیحون تحت نطر مجربترین پزشکان
درمان انواع بواسیر با لیزر در جیحون تحت نطر مجربترین پزشکان

درمان و جراحی هموروئید با لیزر در جیحون

درمان بواسیر با لیزر دقت جراحی را چند برابر می کند، اما از آنجایی که دستگاه جراحی قیمت بالایی دارد، در همه مراکز درمانی از آن استفاده نمی شود. در حال حاضر جراحی هموروئید با لیزر در جیحون، بهترین انتخاب برای بیماران است. در این روش نیازی به بستری شبانه در بیمارستان نیست و عمل هموروئید با لیزر بین یک 15 تا 30 دقیقه بدون درد و خونریزی انجام می شود که خوشبختانه مرکز تخصصی لیزر هموروئید از داشتن این تکنولوژی بی نیاز است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *