بیماری هموروئید چیست؟

بیماری هموروئید در نتیجه ی تورم سیاهرگ های رکتوم یا مقعد به وجود می آید. فشاری که به این رگ ها وارد می شود باعث ورم آن ها و سپس ایجاد توده هموروئیدی می شود. درمان هموروئید با لیزر صورت می گیرد. راهکارهای دیگری نیز برای درمان هموروئید وجود دارند، اما کم عارضه ترین و سریع ترین آن ها استفاده از لیزر است. هموروئید انواع مختلفی دارد. در نوع داخلی، پاکه هموروئید در داخل کانال مقعدی تشکیل شده و قابل دیدن با چشم نیست. بسیاری از افراد متوجه درد این نوع از هموروئید نمی شوند. در این مقاله ضمن معرفی مرکز پزشکی مناسب برای جراحی هموروئید با لیزر در جشنواره، به معرفی هموروئید داخلی می پردازیم.

هموروئید داخلی چیست؟

هموروئید داخلی در داخل رکتوم اتفاق می افتد. در این نوع از بواسیر، بیمار دردی احساس نمی کند. دلیل این امر آن است که عصب های کمی در ناحیه داخلی رکتوم قرار دارند. معمولا اولین نشانه ی هموروئید داخلی خونریزی است. در این نوع بواسیر، سطح مدفوع آغشته به خون تازه است. البته تنها با همین یک نشانه نمی توان هموروئید داخلی را تشخیص داد، زیرا بیماری های دیگری مثل فیستول ها، بیماری های التهابی روده، عفونت ها و … نیز می توانند باعث خونریزی مقعدی شوند.

گاهی اوقات نشانه های دیگر مثل احساس پر بودن روده، دفع ترشحات مخاطی و احساس خارش نیز بروز پیدا می کنند. این نشانه ها وقتی ظاهر می شوند که توده هموروئیدی بزرگ شده باشد. بنابراین لازم است که همان ابتدا با دیدن خون، به پزشک مراجعه کنید تا تشخیص دقیق درمورد شما اعمال شود.

جراحی هموروئید با لیزر در جشنواره
مزایای جراحی هموروئید با لیزر در جشنواره

دلایل ایجاد هموروئید داخلی

اولین دلیل ایجاد این بیماری، سختی و دشواری در دفع است. بیماری یبوست، زور زدن زیاد هنگام دفع مدفوع، نشستن یا ایستادن به مدت طولانی، بالا رفتن سن و از بین رفتن خاصیت انعطاف پذیری بافت درونی بدن، چاقی، بارداری و زایمان و زیاد نگه داشتن نفس از عوامل رایج ابتلا به هموروئید داخلی هستند. در صورتی که شما اقدام به درمان هموروئید با لیزر نکنید و یا یبوست شما ادامه پیدا کند، شاهد هموروئید داخلی پرولاپس شده خواهید بود.

هموروئید داخلی پرولاپس شده چیست؟

این حالتی است که هموروئید داخلی شما بزرگ شده و بیرون زدگی پیدا می کند. به این حالت هموروئید داخلی پرولاپس شده می گویند. نام دیگر این هموروئید، هموروئید درجه 3 است. در این حالت بیمار کاملا می تواند توده را حس کند و خونریزی نیز افزایش می یابد. توصیه می شود سریعا به درمان هموروئید با لیزر برای این بیماری اقدام کنید زیرا در صورت تداوم باعث کم خونی و عفونت می شود.

درمان هموروئید داخلی

گاهی اوقات بیمار اصلا متوجه این که هموروئید دارد نمی شود. در این حالت هموروئید بسیار خفیف است و با مصرف فیبر و از بین رفتن یبوست از بین می رود. اما ممکن است این بیماری خوب نشود و شاهد خون در توالت باشید. در درمان هموروئید با لیزر پزشک یک سر سوزنی را وارد مقعد می کند و اشعه مادون قرمز را به توده هموروئیدی می تاباند.

در نتیجه ی این کار، بافت هموروئیدی جمع می شود و لخته ی خون از بین می رود. روش های دیگری نیز برای درمان هموورئید وجود دارند اما با وجود لیزر، تقریبا منسوخ شده اند. برتری استفاده از لیزر بر سایر روش ها بسیار زیاد است، به همین دلیل کمتر پزشکی این روزها به روش های دیگر برای درمان هموروئید روی می آورد.

مزایای جراحی هموروئید با لیزر در جشنواره
مراقبت های بعد از جراحی هموروئید با لیزر در جشنواره

مرکز تخصصی لیزر هموروئید

اگر به دنبال یک کلینیک مناسب برای درمان هموروئید با لیزر در جشنواره می گردید، کلینیک تخصصی ماه درمان با سابقه ی بالا در درمان این بیماری، دستگاه های به روز و جدید و کادر پزشکی مجرب بهترین انتخاب شماست. در مرکز تخصصی لیزر هموروئید در کمتر از 15 دقیقه با استفاده از لیزر پاکه هموروئیدی را نابود می کنند و بعد از آن می تواند به منزل خود مراجعت کنید. برای اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می توانید با شماره تماس های 02122779197 و یا 09126846916 تماس حاصل فرمایید. هم چنین شماره تماس 09126846916 برای برقراری ارتباط از طریق واتسپ در اختیار شما عزیزان است.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]