هموروئید بیماری ای است که در نتیجه ی تشکیل توده ای به دلیل ورم کردن وریدهای ناحیه تحتانی، درون یا بیرون کانال مقعدی رخ می دهد. هموروئید درمان های بسیاری دارد اما برخی از آن ها ممکن است زمان بر باشند یا این که بیماری به طور کامل درمان نشود. درمان هموروئید با لیزر، بهترین و جدیدترین روش درمان این بیماری است که کمترین زمان را صرف می کند.

نیمی از بیمارانی که برای درمان هموروئید خود، روش درمان بواسیر با لیزر را انتخاب کرده اند، اعلام کرده اند درد بسیار کمی را احساس می کنند. نیم دیگر نیز اعلام کردند اصلا دردی را احساس نکردند. این موضوع از لحاظ شدت درد و خونریزی با جراحی سنتی هموروئید که پزشک از تیغ جراحی و چاقو برای بریدن توده استفاده می کند قابل مقایسه نیست. برای آشنایی بیشتر با عمل هموروئید با لیزر در توانیر در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید.

دلایل بازگشت مجدد بیماری هموروئید

هموروئید مانند هر بیماری دیگری نیاز به مراقبت های پس از عمل دارد. ممکن است در اثر عواملی، بیماری بواسیر دوباره برگردد و بیمار را گرفتار کند. اگر بلافاصله بعد از این که متوجه شدید بواسیر دارید، بیماری را درمان کنید احتمال بازگشت دوباره ی آن نیز کمتر می شود. هر چه بیماری بیشتر کهنه شود، احتمال عود آن بعد از درمان نیز بیشتر می شود. در ادامه به عواملی که می توانند باعث بروز مجدد هموروئید بشوند می پردازیم. آگاهی از این عوامل باعث می شود بعد از درمان هموروئید با لیزر نیاز به هیچ درمان دیگری را پیدا نکنید.

جراحی هموروئید با لیزر در توانیر
هزینه های جراحی هموروئید با لیزر در توانیر

عدم فعالیت جسمی

در شرایط امروزی و با پیشرفت تکنولوژی، اکثر کارها پشت میز و بدون فعالیت فیزیکی انجام می شوند. با این حال باید حتما زمانی در روز را به ورزش سبک گذراند. اگر فعالیت جسمی و فیزیکی کم باشد به تبع آن روده ها نیز کمتر فعالیت خواهند کرد. این وضعیت منجر به بروز یبوست و در ادامه بوجود آمدن مجدد بیماری هموروئید می شود. هر روز یا یک روز در میان، حداقل در حد 20 دقیقه و بیشتر ورزش کنید.

رژیم غذایی نامناسب

مصرف غذاهای چرب و تند باعث بازگشت مجدد بیماری بواسیر می شود. برای جلوگیری و درمان بهتر است از مواد غذایی مفید برای درمان هموروئید مصرف نمایید از موادی غذایی دارای فیبر مثل انواع سالاد، سبزی و میوه را در رژیم غذایی خود بگنجانید. این غذاها به دلیل فیبری که دارند هم حرکات روده را افزایش می دهند و هم باعث سهولت در دفع می شود. با دفع آسان فشار از روی رگ های کانال مقعدی برداشته می شوند و خطر همورئید کاهش می یابد.

مصرف آب ناکافی

آب بدن باید به مقدار کافی تامین شود. دهیدراته بودن بدن مشکلات بسیاری برای بدن ایجاد می کند. یکی از این مشکلات سفت شدن مدفوع است. در ادامه ی این مشکل فشار روی رگ های مقعدی بالا می رود و به تبع آن احتمال بروز مشکل هموروئید نیز افزایش می یابد. برای جلوگیری از این اتفاق روزانه به میزان کافی آب و مایعات بنوشید. البته چای با این که جزو مالیات است اما به بهبود یبوست کمکی نمی کند.

بارداری و زایمان

به خاطر بزرگ شدن رحم و فشاری که روی نواحی تحتانی می شود، بانوانی که قبلا بواسیر را تجربه کرده بودند در این دوره نیز بواسیر را تجربه می کنند. البته این موضوع قطعی نیست و با رعایت رژیم غذایی مناسب و مشورت با پزشک و رعایت دستورات او می توان این عارضه را به طور کامل کنترل کرد.

جراحی هموروئید با لیزر در توانیر
چرا جراحی هموروئید با لیزر در توانیر

بالا رفتن سن

به خاطر افزایش سن و کاهش قدرت فرد و ضعیف شدن رگ ها، حتی با وجود فشار کم احتمال بروز بواسیر بالا می رود. اکثر افرادی که نیاز به درمان هموروئید با لیزر پیدا می کنند به دلیل افزایش سن دچار این بیماری شده اند.

کلینیک مناسب برای درمان هموروئید با لیزر در توانیر

بسیاری از افرادی که درمان هموروئید با لیزر را برای درمان بواسیر خود برگزیده اند، دیگر هرگز دچار بیماری هموروئید نشده اند. درصد افرادی که بعد از درمان با لیزر بیماری مجدد خود را گزارش کرده اند زیر ده درصد می باشد. روش درمان هموروئید با لیزر روشی بی خطر و کم تهاجمی است که با سرعت زیاد این بیماری را درمان می کند. برای درمان هموروئید در توانیر می توانید به مرکز تخصصی لیزر هموروئید مراجعه کنید و با بهترین و مدرن ترین دستگاه های درمان هموروئید به مقابله با بیماری خود بپردازید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *