روش جراحی برای این مبتلایان است که به زندگی بهتر آنها کمک می کند.افراد مبنلا به هموروئید حتما با دیدن خون روی دستمال توالت وحشت زده می شوند،اما اگر خون قرمز دیدید،اصلا نترسید.ابتدا با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود برای تشخیص صحیح درمان صحبت کنید،اما اگر خون به دلیل هموروئید باشد،احتمالاً خود به خود یا با اقدامات ساده خانگی از بین می رود. ولی اگر به دلیل چیز جدی تری باشد،ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی وضعیت شما را تشخیص داده و درمان می کند.

خونریزی هموروئید زمانی که ورم یا تحریک رگ‌های خونی مقعد یا پایین رکتوم رخ دهد،اتفاق می افتد.حدود 40 درصد از افراد مبتلا به هموروئید هیچ علامتی را تجربه نمی کنند اما در افرادی که هموروئید داخلی علامت دار دارند،خونریزی شایع ترین علامت هموروئید است.

خونریزی مقعدی شوخی نیست. چه به دلیل خونریزی بواسیر یا یک مشکل جدی تر باشد،دیدن خون در مدفوع بعد از اجابت مزاج نشان دهنده اینکه خونریزی مقعدی رخ داده است.لطفا توجه داشته باشید که این مقاله یک منبع آموزشی است و جایگزینی برای مشاوره پزشکی نیست.اگر متوجه خونریزی مقعدی یا هموروئید خونریزی شدید،هستید حتما به درمان و جراحی هموروئید با لیزر در بلوار ارتش مراجعه کنید. خونریزی مقعدی ناشی از خونریزی بدون درد است. رنگ خون ناشی از خونریزی هموروئید قرمز روشن است و ممکن است با سایر علائم هموروئید مانند خارش مقعد، ناراحتی یا درد در ناحیه مقعد و ورم آن همراه باشد.

جراحی هموروئید با لیزر در بلوار ارتش
نکات درمانی هموروئید با لیزر

از کجا بفهمیم هموروئید خونریزی شده است؟

خونریزی شایع ترین علامت هموروئید است. این خونریزی معمولاً علائم زیر را دارد:

  • بدون درد
  • قرمز روشن
  • مشاهده خون در پوشش بیرونی مدفوع، نه مخلوط با آن
  • مشاهده خونر روی دستمال توالت

انواع روش های درمان بواسیر در بلوار ارتش

هدف از روش‌های مطب برای درمان هموروئید،کوچک کردن بواسیر و قطع جریان خون آن است،روش های درمانی مطب ما:

بستن نوار لاستیکی:در این روش یک کش مخصوص در اطراف پایه هموروئید قرار می گیرد،به این ترتیب در عرض حدود یک هفته، قسمت نواری هموروئید چروکیده و می افتد اما بافت آن باقی می ماند.البته این مورد باید حتما توسط متخصص پزشکی انجام شود.

اسکلروتراپی: در این روش متخصص مراقبت های بهداشتی محلولی را به هموروئید داخلی تزریق می کند که سبب قطع خونریزی آن می شود.

فتوکواگولاسیون مادون قرمز:با استفاده از این روش پزشک با یک ابزار تخصصی،نور مادون قرمز به هموروئید هدایت می شود و باعث ایجاد گرما و از بین رفتن آن می شود.

انعقاد الکتریکی: در این روش متخصص مراقبت های بهداشتی از ابزاری خاص برای ارسال جریان الکتریکی به هموروئید داخلی استفاده می کند.

عمل جراحی: جراحی هموروئید به طور کلی یک عمل سرپایی همراه با بیهوشی است و فرد معمولاً همان روز به خانه می رود.

لیزر درمانی : جراحی هموروئید با تاباندن اشعه لیزر بدون هیچ گونه درد و خونریزی، حتی بدون بستری انجام می گردد.این روش، راحترین روش درمان هموروئید است.

هزینه جراحی هموروئید با لیزر در بلوار ارتش
اهمیت درمان بواسیر با لیزر

چه زمانی باید به فورا به مطب پزشک مراجعه کنم؟

علل خونریزی مقعدی دارای طیف وسیعی از شدت است،از مدفوع سفت تا سرطان کولورکتال.اگر هر نوع خونریزی غیر منتظره رکتوم را تجربه کردید،بهتر است با پزشک مشورت کنید.اگر متوجه خون تازه در مدفوع خود، تغییر رنگ مدفوع،درد در حین اجابت مزاج،بی اختیاری یا عدم کنترل بر حرکات روده خود شدید، با پزشک تماس بگیرید.

امیدواریم این مقاله به شما در درک بهتر خونریزی مقعدی و علل و علائم احتمالی آن کمک کرده باشد. چه خونریزی هموروئید باشد یا یک بیماری جدی تر،سلامت رکتوم جزء مهمی از سلامت کلی است و هرچه بیشتر در مورد جنبه های مختلف سلامت مقعد خود بدانید بهتر می توانید سلامت و تندرستی خود را تضمین کنید. اگر علائم زیر را داشتید حتما برای خونریزی مقعدی به مرکز درمان و جراحی هموروئید با لیزر در بلوار ارتش ما مراجعه کنید:

  • درد مقعدی یا خونریزی شدید
  • درد شکم
  • اسهال
  • تب
  • احساس سرگیجه، سبکی سر یا غش

خلاصه

خونریزی یکی از علائم رایج هموروئید داخلی است که حداقل قرمز روشن و بدون درد است. علائم خونریزی هموروئید معمولاً با اقدامات خانگی از قبیل افزایش مصرف فیبر قابل درمان است،اما در موارد جدی تر نیاز به اقدامات پزشکی یا جراحی است. همیشه برای تشخیص صحیح خونریزی مقعدی به پزشک مراجعه کنید.اگر خونریزی شما شدید یا همراه با علائم دیگر و طولانی مدت است حتما به مطب درمان و جراحی هموروئید با لیزر در بلوار ارتش ما مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *