بیماری از هر نوعی و با هر میزان از شدتی آزاردهنده است. بیماری های ناحیه مقعد یکی از دردناک ترین و سخت ترین بیماری هایی هستند که علاوه بر درد شدید دارای معایب دیگری نیز می باشند. از خونریزی بسیار گرفته تا محدودیت های ناشی از این بیماری ها و البته مشکل بازگو کردن این بیماری ها از سوی افراد که از روی شرم از این بیماری ها افراد چیزی نمی گویند. به هر حال در این مطلب تصمیم گرفته ایم درباره درمان و جراحی هموروئید با لیزر در اندیشه برای شما صحبت کنیم. اگر شما نیز درباره این بیماری سوالی دارید این مطلب خاص شماست.

منطقه اندیشه کجاست؟

اندیشه یکی از شهرهای استان تهران با بافت شهری مدرن می باشد که به دلیل محدوده گسترده ای که دارد دارای تعدادی فاز می باشد. اندیشه از یک سو با شهرستان های ملارد و مارلیک و از طرف دیگر با شهرستان فردیس به عنوان یکی از تقسیم بندی های شناخته شده کلانشهر همجوار است. اندیشه به نوعی نقه صفر مرزی میان استان های تهران و البرز بشمار می رود. به طوری که کمی از اندیشه که به سمت شمال حرکت کنید با رسیدن به شهرستان فردیس وارد استان البرز شده است.

این شهرستان به دلیل دسترسی به جاده ملارد و چند جاده مهم دیگر دسترسی راحتی به شهرهای اطراف دارد. نکته دارای اهمیت این است که در اندیشه مانند سایر نقاط افراد ممکن است به دلایل مختلف به بیماری های مختلف مبتلا شوند. سختی های بیماری های مربوط به ناحیه مقعد سبب می شود افراد در اندیشه نیز به دنبال حل مشکل باشند. در ادامه درباره بیماری بواسیر و درمان آن به کمک لیزر توضیح خواهیم داد.

جراحی هموروئید با لیزر در اندیشه
مراقبت های بعد از جراحی هموروئید با لیزر در اندیشه

لیزر و نقش آن در درمان بواسیر

مانند بسیاری دیگر از حوزه های علمی در پزشکی نیز لیزر تحول بزرگی ایجاد کرده است. لیزر سبب شده است دیگر عمل های جراحی مانند قبل سخت و دردناک و البته توام با خونریزی های شدید نباشد. دیگر افراد نیازی نیست مانند جراحی های سنتی دوران طولانی مدتی را برای استراحت اختصاص دهند. به علاوه اینکه احتمال بروز مجدد بیماری نزدیک به صفر می باشد. بیماری های ناحیه مقعد از جمله بواسیر این روز ها به راحتی از طریق لیزر درمان می شوند.

علائم بیماری بواسیر

بیماری بواسیر دارای انواع مختلفی از نظر علائم و مشکلاتی که بروز می کند می باشد. ممکن است در یک مدل از این بیماری به دلیل عصب گیری شدید درد بسیاری را فرد متحمل شود. در این نوع بیماری ممکن است خونریزی خیلی شدیدی را شاهد نباشیم. از طرف دیگر ممکن است در یک مدل دیگر از این بیماری خونریزی شدید باشد اما به دلیل اینکه عصب گیری زیاد نیست درد خیلی زیادی را فرد متحمل شوند. به هر حال نباید اجازه داد تا این بیماری پیشرفت زیادی داشته باشد. چرا که هرچه بیشتر بیماری های ناحیه مقعد پیشرفت می کنند ممکن است وسعتی که باید جراحی شود افزایش یابد.

عوامل موثر بر ابتلا به بیماری بواسیر

مهم ترین عواملی در ابتلای افراد به بیماری بواسیر نقش دارند به شرح زیر می باشند:

• افزایش فشار به ناحیه مقعد : این اتفاق ممکن است در پی زیاد زور زدن هنگام دفع مدفوع و نیز بلند کردن بارهای سنگین رخ دهد.
• افزایش وزن : بین بیماری های ناحیه مقعد و نیز افزایش وزن یک رابطه مستقیم وجود دارد. حتی در بیماری کیست مویی نیز خطر ابتلا به بیماری بواسیر بسیار زیاد رخ می دهد.
• عادت های غذایی نامناسب : افرادی که آب زیاد می خورند و نیز مصرف سبزیجات را در دستور کار قرار می دهند کمتر به بواسیر مبتلا می شوند.

سخن آخر

در این مطلب برای شما درباره درمان و جراحی هموروئید با لیزر در اندیشه توضیحات کاملی را ارائه کردیم. بیماری های ناحیه مقعد چندین عیب بزرگ را دارند که افراد از آن ها به عنوان بیماری های منحوس یاد می کنند. این بیماری ها هم درد شدیدی دارند و هم محدودیت های زیادی را به افراد تحمیل می کنند. از طرف دیگر خونریزی این بیماری ها شدید بوده و مدتی که برای استراحت نیاز دارید نیز کمتر خواهد بود. به دلیل پیشرفت فناوری دیگر عمل های جراحی به سختی های گذشته نیستند. امیدواریم با خواندن این مطلب به خوبی درباره بیماری بواسیر اطلاعات کافی بدست آورده باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *