ما درمان و جراحی هموروئید با لیزر در اتوبان حکیم را برای ساکنین این منطقه جغرافیایی با خدمات مطلوب،راحت و مدرن ارائه می دهیم. هموروئید یکی از شایع ترین مشکلات عمومی است و 75 درصد از بزرگسالان را تحت تأثیر قرار می دهد هموروئید رگ های متورم در ناحیه مقعد و روده راست هستند علائم رایج هموروئید شامل درد/ناراحتی، خارش/تحریک، خونریزی مقعدی و تورم یا توده در نزدیکی مقعد است.

خجالت، ترس از درد و زمان بهبودی طولانی،نگرانی های رایجی هستند که بسیاری از افراد را درمان مورد نیاز باز می دارد. در نتیجه، بسیاری از افراد مبتلا به هموروئید خود درمانی را با داروهای خانگی انتخاب می کنند. اما در موارد حاد حتما باید به پزشک درمان هموروئید با لیزر در اتوبان حکیم مراجعه کنید.

جراحی هموروئید با لیزر در اتوبان حکیم

هموروئید رگ های ملتهب مقعدی هستند که به دلیل حرکات متورم روده، افزایش فشار ناشی از اضافه وزن یا بارداری و موارد مختلف دیگر متورم می شوند که خوشایند نیستند. اما متاسفانه این درد بسیار شایع است، به طوری که از هر چهار بزرگسال سه نفر حداقل یک بار در طول زندگی خود از آن رنج می برند.

علاوه بر تغییرات رژیم غذایی و درمان های خانگی با پیشرفت علم درمان و جراحی هموروئید با لیزر در اتوبان حکیم، بهترین روشی است که در مناطق مختلف تهران به ویژه اتوبان حکیم است. اگر ساکن منطقه اتوبان حکیم هستید و فکر می کنید مبتلا به این عارضه شده اید یا علائم اش در شما وجود دارد و درمان های خانگی جواب نمی دهد با مراجعه به محل ما درمان و جراحی هموروئید با لیزر در اتوبان حکیم را به بهترین نحو ممکن تجربه خواهید کرد.

لیزردرمانی بهترین روش درمان هموروئید
لیزردرمانی بهترین روش درمان هموروئید

تغییرات رژیم غذایی بعد از جراحی هموروئید با لیزر در اتوبان حکیم

حمام سیتز (استحمام نشیمن)

چند بار در روز به خصوص پس از اجابت مزاج به مدت 15 دقیقه در آب گرم بنشینید. حمام سیتز یکی از بهترین درمان ها برای هموروئید است. همچنین می توانید در وان حمام پر از آب گرم بنشینید. برای حمام سیتز، یک کاسه کم عمق با اندازه خوب را با آب گرم پر کنید سپس آن را روی توالت خود قرار دهید نشستن روی آن و خیساندن ناحیه اطراف مقعد درد هموروئید را کاهش می دهد.

پوسته پسیلیوم

پوسته پسیلیوم مکملی است که به افزایش دریافت فیبر کمک و مدفوع را راحت تر دفع می کند. همینطور،این ماده به درمان یبوست و درد و خونریزی ناشی از هموروئید کمک می کند

جهت رزرو نوبت کلیک کنید

بسته های یخ

استفاده از کمپرس یخ روی هموروئید در تسکین درد و التهاب موثر است. دمای سرد علاوه بر کاهش تورم، اثر بی‌حسی نیز دارد که به کاهش موقت درد کمک می‌کند یخ را در یک حوله کوچک بپیچید و از قرار دادن مستقیم آن روی پوست اجتناب کنید چون باعث آسیب و تحریک هموروئید می شود حداقل 3 بار در روز به مدت 15 تا 20 دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید بعد از هر بار تکرار حداقل 10 دقیقه صبر کنید. بهتر است بعد از حمام سیتز استفاده کنید چون رگ های روده راست و مقعد گشاد می شود و کیسه های یخ آنها را منقبض می کند و علائم درد و خارش را تسکین می دهد

چای کیسه ای سیاه

از انجایی که چای سیاه حاوی اسید تانیک است و خاصیت قابض دارد، درمانی ایده ال برای هموروئید ملتهب است و تورم و ناراحتی را کاهش و از به وجود آمدن لخته خونی جلوگیری می کن. چای کیسه ای سیاه را در یک فنجان آب ولرم فرو کنید و بگذارید چند دقیقه در آب بماند وقتی که هنوز گرم است، چای کیسه ای مرطوب را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. این فرآیند را 2 یا 3 بار در روز تکرار کنید می توانید به جای چای گرم از کیسه های چای یخ زده استفاده کنید.

نمک اپسوم و گلیسیرین

دو قاشق غذاخوری نمک اپسوم و گلیسیرین را با هم مخلوط کرده و با پنبه تمیز به آرامی روی ناحیه آسیب دیده بمالید. هر 4 تا 6 ساعت یکبار به مدت 15 تا 20 دقیقه تکرار کنید
نشستن در حمام پر از آب گرم با دو فنجان نمک اپسوم درمان خانگی عالی برای تسکین بافت ملتهب مقعد و کاهش علائم هموروئید است یا می توانید از کمپرس گرم یا پد گرم کننده استفاده کنید گرما در ناحیه آسیب دیده به کاهش تورم کمک می کند.

آلوئه ورا

آلوئه ورا اثر ضد التهابی دارد و سوزش،خارش و تورم ناشی از هموروئید را تسکین می دهد. باید آلوئه ورا را با ماساژ ملایم روی ناحیه آسیب دیده بمالید، این ماساژ را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید. البته قبل از استفاده 10 تا 15 دقیقه در یخچال بگذارید تا خواص ضدالتهابی آلوئه ورا افزایش یابد.

استعمال آلوئه ورا برای درمان هموروئید
استعمال آلوئه ورا برای درمان هموروئید

دستمال مرطوب

تمیز کردن ناحیه هموروئید بسیار مهم است استفاده از دستمال توالت بعد از اجابت مزاج می تواند باعث تشدید هموروئید شود. همچنین از دستمال مرطوب با الکل یا عطرهای اضافه شده خودداری کنید

استفاده از روغن های ضروری
روغن کندر

2 قطره روغن کندر را با 2 قاشق غذاخوری لانولین مایع مخلوط کرده و به آرامی روی ناحیه آسیب دیده ماساژ دهید.

روغن پاتچولی

3 قطره روغن نعناع هندی را به 1 قاشق چایخوری روغن بادام شیرین اضافه کنید و یک بار در روز روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

روغن زیتون

روغن زیتون خاصیت ارتجاعی رگ های خونی را افزایش و مشکل دفع مدفوع سفت را کاهش می دهد. حتی مصرف روغن زیتون عملکرد حرکت روده را بهبود می بخشد.

نکات رژیم غذایی قبل از درمان هموروئید با لیزر

افزایش مصرف فیبر

یبوست یکی از دلایل اولیه هموروئید است و بهترین راه برای کاهش آن افزایش مقدار فیبر در رژیم غذایی است افزایش فیبر در رژیم غذایی علائم را بهبود و خطر هموروئید را تا 50٪ کاهش می دهد 25 تا 35 گرم فیبر در روز توصیه می شود.

رژیم غذایی پر از فیبر سیستم گوارش را بهبود و مشکل هموروئید را کاهش می دهد. از میوه ها و سبزیجات غنی از فیبر، برنج قهوه ای، غلات سبوس دار و آجیل برای تسکین آن استفاده کنید. آنچه می خورید نقش حیاتی در صاف کردن حرکات روده شما دارد و علائم درد را تا حد زیادی کاهش می دهد رژیم غذایی با فیبر بالا خونریزی و درد ناشی از هموروئید را کاهش می دهد نوشیدن آب زیاد نیز می تواند از یبوست جلوگیری کند.

حداقل رساندن غذاهای تشدید کننده

موادغذایی که اسیدیته مدفوع را افزایش می دهد مانند کافئین، شکلات، غذاهای بسیار تند، مرکبات، آب میوه ها، گوجه فرنگی و محصولات مبتنی بر گوجه فرنگی و مقدار زیادی آجیل و دانه ها را باید به حداقل برسانید حذف آن‌ها در زمان ابتلا به هموروئید باعث کاهش درد دفع مدفوع می شود.

ورزش منظم

ایستادن یا نشستن طولانی مدت منجر به یبوست و به رگ ها فشار وارد می کند. فعال ماندن و ورزش منظم از یبوست و فشار اضافی جلوگیری می کند.همینطور که می دانید اضافه وزن عامل کمک کننده در ایجاد هموروئید است،بنابراین ورزش و کاهش وزن می تواند به کاهش علائم آن کمک کند.

خودداری از زور زدن خودداری

هنگام دفع مدفوع،زیاد به خود فشار نیاورید.چون باعث فشار بر روی رگ های موجود در پایین رکتوم می شود.

پرهیز از نشستن طولانی مدت در توالت

از نشستن طولانی مدت در توالت خودداری کنید زیرا باعث فشار بر روی رگ های مقعد می شود.

پرهیز از نشستن طولانی مدت در توالت
پرهیز از نشستن طولانی مدت در توالت

پوشیدن لباس های گشاد

لباس های گشاد بپوشید. این کار روند بهبودی هموروئید را تسریع می کند.

دراز کشیدن

دراز کشیدن به مدت نیم ساعت، درد را از ناحیه مقعد کاهش و گردش خون و تسکین هموروئید را بهبود بخشید.

مالیدن وازلین

برای تسکین سریعتر روی ناحیه آسیب دیده وازلین بمالید.

نتیجه گیری

اگر علائم هموروئید بیش از یک هفته طول کشید یا در عرض چند هفته پس از برطرف شدن دوباره برگشت، حتماً به مرکز جراحی هموروئید با لیزر در اتوبان حکیم مراجعه کنید. ما درمان هموروئید را برای ساکنین منطقه اتوبان حکیم با بهترین نحو در مرکز تخصصی لیزر هموروئید انجام می دهیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *