زگیل تناسلی یکی از بیماری‌هایی است که می‌تواند با تماس پوست به پوست و یا برخی از راه‌های دیگر انتقال پیدا کند. این بیماری در حقیقت نوعی بیماری جنسی است و تا چند سال پیش هیچگونه درمانی برای آن وجود نداشت. اما امروزه روش‌های درمانی متعددی برای این بیماری وجود دارد که هر کدام از آن‌ها میزان تاثیرات مشخصی را می‌توانند بر روی بیماران داشته باشند. در حقیقت می‌توانیم بگوییم که مقدار تاثیر روش لیزر درمانی بر روی بیماران مختلف متفاوت است. در ادامه توضیحات بیشتری را درخصوص جراحی زگیل تناسلی با لیزر در شمال تهران بیان خواهیم کرد.

بیماری زگیل تناسلی

ابتدا باید بدانید که بیماری زگیل تناسلی چه نوع بیماری است. زگیل تناسلی با استفاده از نوعی ویروس به نام HPV ایجاد می‌شود. این ویروس با استفاده از ارتباط پوستی می‌تواند منتقل شود و در صورتی که تحت درمان قرار نگیرد، این ویروس می‌تواند منتشر شود و در قسمت‌های مختلف بدن پراکنده شود.

جراحی زگیل تناسلی با لیزر در شمال تهران
زگیل تناسلی چیست؟

درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر یکی از روش‌هایی است که امروزه برای درمان زگیل تناسلی استفاده می‌شود. این روش بسیار پر کاربرد، سریع و بدون درد و خونریزی می‌باشد. از سوی دیگر نیز می‌توانیم بگوییم که در حال حاضر استفاده کردن از این روش می‌تواند جزو قطعی‌ترین روش‌های درمانی محسوب شود. در بیش از 90 درصد از مواقع، این روش درمانی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد و جلوی بازگشت بیماری را نیز بگیرد.

معمولا برای آن که از روش درمان زگیل تناسلی با لیزر در شمال تهران استفاده کنند، لازم است تا با استفاده از اشعه لیزر CO2، بافت زگیل مانند را از بین ببرند و یا حداقل جلوی بزرگ‌تر شدن و زیاد شدن تعداد این زگیل‌ها را بگیرند. برای استفاده کردن از این روش باید در کلینیک پزشک و از روش بی‌حسی موضعی استفاده شود.

مزایای جراحی زگیل تناسلی با لیزر در شمال تهران

مسلما استفاده کردن از لیزر برای درمان کردن زگیل‌های تناسلی می‌تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. این مزیت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند که هر کدام از آن‌ها اهمیت خاص خودشان را دارند. با این وجود سعی می‌کنیم تا بیشترین توجه را به این موارد داشته باشیم.

  1. کاهش احتمال عود مجدد زائده‌های زگیل مانند
  2. انجام درمان در یک جلسه یک ساعته
  3. عدم نیاز به پانسمان پس از انجام لیزر
  4. کمترین میزان درد و خونریزی بیمار
  5. داشتن تاثیر دو برابری
  6. هزینه مناسب‌تر نسبت به روش‌های جراحی
  7. عدم باقی ماندن جای زائده‌ها بر روی پوست
  8. امکان استفاده از لیزر برای انواع زائده‌ها بر روی پوست

مراقبت‌های پس از انجام لیزر تناسلی

زمانی که درمان لیزر را انجام دادید، لازم است تا حتما مراقبت‌های پس از آن را نیز انجام دهید که بتوانید بهترین نتیجه را از آن بگیرید. این مراقبت‌ها می‌تواند شامل چند مورد بسیار ساده شود.

اولین مورد مربوط به مصرف کردن پمادها و انواع کرم‌های ترمیمی می‌شود که می‌توانند جای لیزرها را برطرف کنند. این پمادها را باید با مشورت پزشک تهیه کنید و مراقب باشید که حتما از نوع اصل آن‌ها استفاده کنید. مورد بعدی مربوط به رعایت کردن بهداشت قسمت تناسلی است. این رعایت کردن بهداشت سبب می‌شود تا از تجمع باکتری‌ها جلوگیری شود و امکان بروز مجدد زگیل‌ها وجود نداشته باشد. مورد بعدی نیز مربوط به مصرف کردن آنتی‌بیوتیک‌ها می‌شود. مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها به طی شدن سریعتر دوره درمانی شما کمک خواهد کرد.

مراقبت های پس از انجام لیزر زگیل تناسلی
مراقبت های پس از انجام لیزر زگیل تناسلی

جمع بندی

مواردی که در طول این موضوع مطرح شده‌اند، مواردی هستند که نشان می‌دهند اگر نیاز به لیزر کردن زگیل تناسلی خود دارید و در شمال تهران نیز زندگی می‌کنید، می‌توانید این کار را به سادگی انجام دهید. فراموش نکنید که جراحی کردن زگیل تناسلی با لیزر در شمال تهران علاوه بر هزینه های مناسب آن، می‌تواند برای سلامت بیمار و جلوگیری از گسترش این بیماری تاثیر به سزایی داشته باشد و نباید نسبت به آن غفلت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *